Jak budować zaangażowanie na lata

Współcześni pracownicy poszukują nie tylko pracy i zadań na miarę swoich oczekiwań, ale także środowiska gwarantującego wachlarz doświadczeń.  Przedsiębiorstwa,  które chcą  przyciągać   i zatrzymywać na dłużej najlepszych specjalistów, muszą sprostać obu tym wymaganiom. Dlatego employee experience to trend, który od kilku lat zyskuje na znaczeniu. Jak pozytywne doświadczenia pracowników budują największe przedsiębiorstwa w Polsce? AmRest, najszybciej rozwijająca się firma restauracyjna w Europie, stawia na „fun” w miejscu pracy oraz inwestowanie w rozwój pracowników.

Najważniejsze jest doświadczenie

Element doświadczenia odgrywa coraz ważniejszą rolę na rynku pracy. I nie odnosi się to wyłącznie do kompetencji pracownika na danym stanowisku. Ale wiąże się także z kluczowym obecnie obszarem HR-u, dotyczącym zarządzania doświadczeniami zatrudnionych, związanymi z miejscem pracy. Employee experience to suma wszystkich doświadczeń pracownika, wyniesionych w trakcie kontaktu z firmą. Doświadczenia te dotyczą wszelkich etapów współpracy i mają wpływ na jego satysfakcję z wykonywanych zadań. Obecny rynek zorientowany na kandydata wymusza na pracodawcach podejmowanie kolejnych działań w celu zaangażowania kadry, przyciągania talentów i utrzymywania najlepszych specjalistów. Odpowiednia strategia employee experience to najlepszy sposób na uzyskanie zamierzonych celów.

„Fun” jako sposób na budowanie employee experience

Radość w miejscu pracy to główny motyw przewodni, na którym AmRest opiera swoją strategię employee experience. Wrocławska spółka od lat realizuje w tym zakresie dobre praktyki, które pozwalają jej utrzymać wysoki poziom zaangażowania wśród pracowników i przyciągać wykwalifikowanych specjalistów.

– Wnoszenie większej radości w życie (bring fun to life) to cel, który przyświeca nam od początku działalności AmRest. Dotyczy to również działań kierowanych do pracowników – mówi Katarzyna Zadrożna, Starszy Globalny Kierownik ds. Kultury i Komunikacji – Tworzenie radosnego miejsca pracy to jeden z naszych priorytetów. W tym celu wykorzystujemy szereg narzędzi, dzięki którym budujemy pozytywne doświadczenia wśród naszych pracowników. Uważamy, że to właśnie radość sprawia, że ludzie chcą z nami pracować, rozwijać się i dawać z siebie jak najwięcej.

Szczególny nacisk, w ramach realizacji strategii employee experience, AmRest kładzie na rozwój kompetencji pracowników, oferując m.in. pracę w międzynarodowym środowisku i szeroki system szkoleń. Pracownicy mają okazję uczyć się w wewnętrznych szkołach organizacji, czyli Amrest University oraz Amrest College. Swoje skrzydła rozwijają uczestnicząc w programie „Spread Your Wings”, który ma na celu identyfikowanie talentów i rozwijanie liderów, a także zwiększanie umiejętności biznesowych pracowników i ich zdolności przywódczych. Mają możliwość czerpać z wiedzy i doświadczenia innych, np. dzięki inicjatywom takim jak AmTalk – wydarzenia zainspirowanego formułą TED event. Poza tym organizacja buduje poczucie radości i zadowolenia wśród pracowników, poprzez dbanie o integrację zespołu. Imprezy, pikniki, zabawy tematyczne to tylko niektóre z eventów organizowanych dla pracowników. „Fun” w rozumieniu AmRest to także np. olimpiady kulinarne lub inicjatywy sportowe.

„Fun” daje efekty

Dzięki tym aktywnościom, pracownicy rozwijają swoją kreatywność, rozbudzają w sobie pasję i chęć wygrywania oraz utrzymują wysoki poziom emocji. Poza tym pracownicy firmy wykazujący zaangażowanie, wprowadzający innowacje lub ulepszenia, mogą liczyć na uznanie i nagrody. Dzięki temu czują spełnienie i satysfakcję, a przedsiębiorstwo osiąga lepsze rezultaty.

AmRest to organizacja, która sukces zawdzięcza przede wszystkim swoim pracownikom. Dlatego tworzenie przyjaznego miejsca pracy i budowanie ich pozytywnych doświadczeń, jest gwarantem dalszego energicznego rozwoju spółki. Realizacja strategii employee experience poprzez zapewnienie „funu” w miejscu pracy to najlepszy sposób na utrzymanie zadowolenia wśród kadry, co wiąże się z szansą na wzmocnienie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa.

 


Źródło: gardenofwords

Jeśli są Państwo zainteresowani tematem szczęścia w pracy, polecamy Państwa uwadze projekt PracujeBoLubie.pl oraz barometr szczęścia, który pozwala na sprawdzenie swojego poziomu szczęścia w pracy.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0