Jak dbać o zdrowie pracowników?

Lekceważone problemy zdrowotne niosą ze sobą negatywne konsekwencje nie tylko dla samego pracownika, ale i pracodawcy. Szczególną grupą zawodową są pracownicy biurowi, którzy przez swój siedzący tryb życia często zmagają się z charakterystycznymi schorzeniami. Dlatego popularne w ostatnim czasie stało się nie tylko zapewnianie im  pakietów opieki zdrowotnej, ale i organizowanie w przestrzeniach biurowych stref relaksu, które poprawiają ich samopoczucie i zapobiegają najczęściej spotykanym w tej grupie problemom zdrowotnym. W ten trend doskonale wpisuje się masaż andullacyjny – rozwiązanie stosowane od lat w krajach zachodnich, które teraz może stać się skutecznym narzędziem w rękach firm w Polsce.

Czym jest andullacja?

Andullacja opiera się na połączeniu wyselekcjonowanej wibracji z podczerwienią. Terapia ta bazuje na wprowadzeniu komórek i płynów w organizmie człowieka w mikrodrgania, które stymulują  nasze naturalne mechanizmy i fizjologiczne funkcje  – wyjaśnia prof. Dariusz Mucha z Międzynarodowego Instytutu Fizjoterapii i Zdrowia.

Bóle kręgosłupa

Bóle kręgosłupa występują współcześnie u coraz młodszych osób i są często efektem przyjmowania niewłaściwej postawy ciała. Pozycje zajmowane przed ekranem komputera często bywają bardziej nienaturalne niż te, w które układamy nasze ciało w trakcie snu. Początkiem wielu dysfunkcji kręgosłupa jest zaburzenie napięcia mięśni, które go stabilizują. Odpowiedzią na ten problem jest system HHP poprzez masaż andullacyjny wpływa na poprawę funkcjonowania mięśni powierzchownych oraz głębokich, redukuje także ból.

Skuteczność andullacji potwierdzają wyniki badań, w których respondenci wskazali na wyraźne obniżenie poziomu bólu już po 6 tygodniach: 61,5% badanych zadeklarowało zmniejszenie odczucia bólu,  55,4% zauważyło poprawę w jakości snu, natomiast 46,6% odczuło zmniejszenie napięcia mięśni – informuje prof. Mucha.

Obrzęki i problemy z krążeniem

System andullacyjny pomaga także ograniczyć ryzyko zachorowania na inne schorzenia będące domeną naszych czasów, związane z dysfunkcjami układu krążenia. Zwalcza choroby serca, zmniejsza ryzyko zawału, nadciśnienia tętniczego czy udaru mózgu. Wartości ciśnienia tętniczego po terapii andullacyjnej ulegają obniżeniu, co ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, a więc pośrednio na pozostałe układy i narządy ludzkiego organizmu.

Stres – epidemia XXI wieku

Życie w permanentnym stresie staje się normą, do czego przyczynia się coraz szybsze tempo życia. Zmaga się z nim także wielu pracowników biurowych. Konsekwencji wynikających z utrzymującego się stresu jest wiele. Mogą to być zakłócenia rytmu snu, nadwaga, sięganie po używki, a także obniżona wydajność w pracy. Na szczęście świadomość na temat niekorzystnego wpływu stresu na organizm jest wysoka, dlatego właśnie pracodawcy chętniej inwestują w zdrowie i codzienny komfort swoich pracowników.

Podwójny zysk dla firmy

Oczywistym jest, że zdrowy pracownik wykonuję pracę skuteczniej i szybciej, nie narażając tym samym firmy na trudności organizacyjne związane z długą absencją chorobową. Dlatego właśnie warto inwestować w firmowe strefy relaksu i rozwiązania takie jak urządzenia do masażu andullacyjnego – ich kompleksowe możliwości zarówno w obszarze profilaktyki, jak i leczenia to sposób na schorzenia, z którymi boryka się większość osób wykonujących siedzącą pracę. Mobilne łóżka HHP to inwestycja, która zwróci się z nawiązką w postaci zdrowszego i bardziej efektywnego pracownika.

 

artykuł sponsorowany


Więcej informacji na temat masażu andullacyjnego można znaleźć na: http://hhp.com.pl/

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0