Kobiecy zespół w Twojej firmie. Sprawdź co motywuje Polki w pracy!

yellow-926728_960_720

Dlaczego Polki decydują się na zmianę pracy sprawdził portal Praca.pl. Wyniki badania pokazały, iż polska płeć piękna chce przede wszystkim więcej zarabiać i rozwijać się zawodowo. Co ciekawe, istotnym powodem szukania nowej pracy jest również chęć zmiany szefa, jak zadeklarowało 17% pań oraz znalezienie pracodawcy bliżej miejsca zamieszkania.
 
Kobiety, jak potwierdzają wyniki badania portalu, najczęściej propozycje pracy otrzymują bezpośrednio od pracodawcy – ponad 32% wskazań, jak również z rekomendacji – ponad 16% oraz przez firmy doradztwa personalnego – 13%. Polki są jednymi z najbardziej wykształconych kobiet w Europie, wciąż jednak wskaźnik ich aktywności zawodowej mimo wzrostu na przełomie ostatnich lat, pozostawia wiele do życzenia. Jest to powodowane realnym problemem godzenia życia zawodowego z rodzinnym oraz jak podkreślają psychologowie przypisaną kulturowo rolą kobiecie, dlatego płeć piękna cały czas musi jeszcze walczyć o swoją pozycję na rynku pracy.
 
Polki, nie tylko szukają nowej, lepszej pracy dla siebie, ale również chętnie rekomendują do pracy innych. Przy polecaniu do pracy zaznaczają jednak, iż rekomendując znajomego lub znajomą biorą pod uwagę przede wszystkim odpowiednie kwalifikacje polecanej osoby. Nie ukrywają jednak, iż kierują się także chęcią wsparcia jej w procesie poszukiwania pracy i sympatią. Co trzecia Polka w minionym roku zarekomendowała kogoś do pracy korzystając z różnych form polecenia pracownika. Co trzecia Polka otrzymała również w 2015 roku propozycję pracy, co pozwala myśleć, iż polski rynek pracy jest coraz bardziej przyjazny kobietom. Wpływ ma na to zapewne również poprawiająca się sytuacja na rynku pracy, co odzwierciedla wzrost ilości ofert zatrudnienia i najniższe od wielu lat w Polsce bezrobocie.
 
Zachodzące na rynku pracy zmiany związane z rosnącą świadomością i oczekiwaniami pracowników, co widać również w postawie aktywnych zawodowo Polek, powodują, że pracodawcy stają się bardziej elastyczni i szukają skutecznych form godzenia celów biznesowych firmy z potrzebami pracowników. Pracodawcy coraz częściej doceniają wysokie kompetencje i umiejętności Polek, co potwierdza fakt, iż ponad 34,3% kobiet zadeklarowało, iż w 2015 roku otrzymało propozycję pracy.
 
aktywnosc_zawodowa_polek_wyniki_badan_portal_praca.pl
 
 
Źródło: Praca.pl
 
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0