Bezpieczeństwo pracy a atrakcyjność polskiego rynku dla cudzoziemców – zapowiedź konferencji

konferencja-hrstandard

W sobotę 27 czerwca w Centrum Konferencyjnym „Zielna” w Warszawie (ul. Zielna 37, sala wystawowa) odbędzie się konferencja „Bezpieczeństwo pracy a atrakcyjność polskiego rynku dla cudzoziemców”, podsumowująca roczny projekt integracji obywateli państw trzecich na polskim rynku pracy „Bezpieczna praca w Polsce”. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Fundacją „Nasz Wybór” oraz Krajowym Punktem Kontaktowym Europejskiej Sieci Migracyjnej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Patronat medialny nad spotkaniem objął portal HRstandard.pl.
 

Pomimo dynamicznie rosnącej skali zatrudnienia obywateli państw trzecich na przestrzeni ostatnich lat, Polska pozostaje w gronie państw OECD o najniższym udziale cudzoziemców w rynku pracy. Rosnące zainteresowanie polskich pracodawców zatrudnianiem obcokrajowców przyczynia się jednocześnie do większej liczby nieprawidłowości i nadużyć, związanych bardzo często z nieuregulowanym wykonywaniem pracy.
 

Celem spotkania jest debata na temat wpływu bezpieczeństwa i legalności zatrudnienia na atrakcyjność polskiego rynku pracy dla cudzoziemców. Zostanie omówione znaczenie promocji znajomości procedur pobytu i pracy w Polsce, a także sposoby kontroli przestrzegania tych procedur przez pracowników i pracodawców. Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni przedstawiciele instytucji rynku pracy, pracodawcy oraz migranci podejmujący pracę w Polsce.
 

W trakcie spotkania zostaną przedstawione wyniki trwającego 12 miesięcy projektu „Bezpieczna praca w Polsce”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich.
 

Początek spotkania jest planowany na godzinę 10:00, rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 9:30. Szczegółowy program spotkania jest dostępny na stronie internetowej projektu „Bezpieczna praca w Polsce” pod adresem http://bezpiecznapraca.info.pl/pl/aktualnosci/87-konferencja-27-czerwca-2015-bezpieczenstwo-pracy-a-atrakcyjnosc-polskiego-rynku-dla-cudzoziemcow/
 

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, do udziału zapraszamy migrantów, pracodawców, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne. Wszystkich chętnych prosimy o uprzednie potwierdzenie udziału telefonicznie (tel. 535 888 815) lub drogą mailową (na adres kontakt@bezpiecznapraca.info.pl).
 
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0