Prelegenci HRcamp przepowiadają… – Maciej Stroński

960x320_przyszlosc

Z cyklu “Prelegenci HRcamp przepowiadają…” dzisiaj Maciej Stroński, Regionalny Koordynator ds. Rekrutacji Sił Sprzedaży. Odpowiada za zarządzanie procesami rekrutacyjnymi w kanale sprzedaży własnej. Jaka przyszłość wróży branży HR?
Zapraszamy do szybkiej lektury!

 
mstronski-662x662
Maciej Stroński, od pond 5-ciu lat związany z rekrutacją oraz działaniami z zakresu Employer Brandingu. Obecnie zarządza kilkunastoosobowym zespołem odpowiedzialnym za realizowanie projektów rekrutacyjnych na stanowisko Przedstawiciela Ubezpieczeniowo-Finansowego oraz współuczestniczy w wypracowywaniu strategii i kampanii EB dedykowanej sieci sprzedaży i zmianie marce ING Życie na Nationale Nederlanden.
 
 
 
 
 
Jak wyobraża sobie Pan HR za 20 lat?
 

Maciej Stroński: Wtedy to ja już będę przed emeryturą i być może poza HR-em w Australii, w której chciałbym troszkę pomieszkać;) Dla mnie będzie to HR, gdzie kluczową rolę będzie odgrywać aspekt Candidate Experience, ale już bardziej w aspekcie on-line i w internetowych formach rekrutacji – komunikacji z Kandydatami. Widzę duże szanse wdrożenia nowoczesnych narzędzi do zarządzania kapitałem ludzkim, budowania i planowania ścieżek rozwoju. Do tego czasu na pewno powstaną nowe kierunki rozwoju, o których obecnie nic nie wiemy, podobnie jak o employer brandingu kilka dobrych lat temu.

 
Czy według Pana jakiś aspekt się nie zmieni?
 

Maciej Stroński: Na pewno jedno pozostanie niezmienne, HR nadal będzie opierać się na kapitale ludzkim i tworzony nadal będzie przez pasjonatów pracy z ludźmi i ich rozwoju, okrywaniu talentów. Nie wyobrażam sobie, żeby HR zastąpiły maszyny i interaktywni specjaliści od rekrutacji i rozwoju.

 
Mając na uwadze błyskawiczny rozwój technologiczno-komunikacyjny, jaki zawód w HR rozwinie się w przyszłości, którego w tej chwili jeszcze nie ma?
 

Maciej Stroński: Myślę, że specjaliści z zakresu internetowych kanałów komunikacji z Kandydatami oraz specjaliści z zakresu budowania skutecznych komunikatów i narzędzi on-line przyciągających najlepszych Kandydatów.

 
Jakie aktualne umiejętności pomogą w opanowaniu HR-u przyszłości?
 

Maciej Stroński: Ciężko mi powiedzieć, ale na pewno będą to umiejętności związane z dostosowaniem się i sprostanie wymogom Kandydatów i pokolenia Y i Z.

 
 
Chcesz poznać osobiścię Macieja Strońskiego i uczestniczyć w warsztacie „Zarządzanie sobą największym wyzwaniem rekrutera. Jak to robić?” prowadzonym przez niego? Przyjdź na HRcamp, już 16 i 17 czerwca w kinie Praha!
 
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0