Discovery Polska wśród najlepszych miejsc pracy 2015

1
Warszawa, 26 marca 2015 r. – Instytut Great Place to Work® po raz siódmy ogłosił Listę Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce. W prestiżowym zestawieniu zaszczytne 6. miejsce w kategorii „Poniżej 500 pracowników” przypadło Discovery Polska.
 
Polski oddział nadawcy telewizyjnego znalazł się tym samym wśród firm, które potrafią z sukcesem budować i rozwijać u siebie wyjątkowe relacje z pracownikami. Wyróżnienie odebrał zespół Discovery z dumą reprezentujący firmę na uroczystej gali na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, która wraz m.in. z Konfederacją Lewiatan oraz Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej są partnerami Listy Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce.
 

„Traktuję to wyróżnienie w sposób szczególny. Kiedy zakładałam warszawskie biuro 15 lat temu, nasz zespół liczył 3 osoby, obecnie to siedziba Discovery na 109 rynków, zatrudniająca ponad 80 pracowników. Od 2000 roku zmieniło się wszystko oprócz jednego – tę firmę tworzą ludzie z pasją, kochający swoją pracę i dbający o innych”- komentuje Katarzyna Kieli, President & Managing Director, Discovery Networks Central & Eastern Europe, Middle East & Africa (CEEMEA).

 
Lista Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce ogłaszana jest co roku jako część klasyfikacji globalnej. Działania Great Place To Work® mają ponad dwudziestoletnią historię i są największym badaniem jakości miejsc pracy na świecie – co roku prowadzonym na ponad 10 milionach pracowników. Jak deklaruje organizator konkursu, pod każdą szerokością geograficzną filarem sukcesu laureatów niezmiennie pozostaje wzajemne zaufanie w firmie.
 

„To wyróżnienie jest sukcesem wszystkich naszych pracowników. Zespół Discovery to fantastyczni i życzliwi ludzie, którzy wzajemnie się wspierają, nawet jeśli pomoc wykracza poza ich precyzyjnie określone obowiązki. Na postrzeganie Discovery przez pracowników ma wpływ z pewnością kompleksowa struktura firmy, która pozwala na bardziej nieformalne relacje i zapewnia większą niezależność działań. Great Place to Work® nie jest konkursem łatwym, ponieważ wymaga zdecydowanie czegoś więcej niż silny i rozpoznawalny brand, czy szumne deklaracje. Ostateczny werdykt zależy bowiem w znacznym stopniu od opinii samych pracowników.” – powiedział Olgierd Dobrzyński, Country Manager Central Europe, Discovery Networks CEEMEA i Eurosport.

 
W tym roku Great Place to Work® przebadał w Polsce 63 firmy, zatrudniających łącznie blisko 34 tys. osób. Na Liście znalazły się firmy, które zdobyły największą liczbę punktów w łącznej ocenie dwóch aspektów: wyniku ankiety pracowniczej – wskaźnik zaufania w firmie – Trust Index© (w przypadku Discovery ankietę wypełniło ponad 91% pracowników) – oraz audytu kultury organizacyjnej i praktyk HR – Culture Audit©. Wszystkie z wyróżnionych w zestawieniu firm stanowią elitę, potrafią tworzyć przyjazne warunki pracy i klimat wzajemnego zaufania.
 
 
Źródło: MSL Warsaw
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0