Wzrasta znaczenia przeciwdziałania praniu pieniędzy w świecie finansów i rośnie też zapotrzebowanie na ekspertów w tej dziedzinie. Dotychczas w Polsce brakowało specjalistycznej edukacji w tym kierunku. Dlatego Citi Service Center Poland wyszło z inicjatywą współtworzenia studiów na Akademii Leona Koźmińskiego, aby promować ścieżkę kariery w dziedzinie AML.
Już od przyszłego roku akademickiego 2014/15 w ofercie edukacyjnej Akademii Leona Koźmińskiego znajdą się studia o specjalizacji „International Banking AML Track”, będące częścią kierunku Finance and Accounting na studiach II stopnia. Studia będą prowadzone w języku angielskim. Patronat merytoryczny nad studiami objął Citi Service Center Poland.
– Kierunek finanse na Akademii Leona Koźmińskiego przyciąga międzynarodowych studentów dzięki wysokiej ocenie, jaką uzyskał w rankingu „Financial Times”. Został sklasyfikowany na 19. miejscu na świecie. AML Track będzie wyodrębnioną specjalnością dla studentów studiów magisterskich drugiego stopnia z zakresu finansów prowadzonych w całości w języku angielskim. Absolwenci zdobędą kwalifikacje poszukiwane w świecie międzynarodowych finansów, a dzięki spotkaniom z praktykami z Citi poznają praktyczne ich zastosowanie. Nasza uczelnia jest pierwszą w Polsce i w tej części Europy, która zaoferuje taką specjalność – informuje dr Paweł Mielcarz z Akademii Leona Koźmińskiego.
W ramach, dwuletniej nauki na tym kierunku, studenci będą uczestniczyć w zajęciach z takich przedmiotów jak Anti Money Laundering, Compliance oraz Financial Crime. Studia będą miały wymiar zarówno teoretyczny jak i praktyczny. Specjaliści AML z Citi będą dzielili się swoją ekspercką wiedzą prowadząc zajęcia w oparciu o przykłady pochodzące ze świata finansów, a najlepsi ze studentów będą mieli możliwość udziału w praktykach letnich w dziale AML w Citi.
– Bardzo cieszę się na naszą współpracę z Akademią Leona Koźmińskiego, bo dzięki niej uda nam się wypełnić lukę powstałą w systemie nauczania. Od początku roku prowadzimy intensywne rekrutacje do obszaru AML i wyraźnie widzimy, że na rynku pracy brakuje specjalistów z odpowiednimi kwalifikacjami. Dotychczas nie było odpowiedniego kształcenia z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy, które umożliwiałoby młodym ludziom rozpoczęcie kariery w tym rozwojowym obszarze. Jestem przekonany, że zajęci prowadzone przez praktyków i ekspertów Citi spotkają się z dużym zainteresowaniem wśród studentów, a także będą umożliwiały im zdobycie unikalnej wiedzy na rynku – mówi Karim Tadjer, szef Citi w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki odpowiedzialnego za operacje Przeciwdziałania Prania Pieniędzy.
Citi Service Center Poland stanowi część globalnej sieci serwisowej zapewniając usługi dla klientów Citi w 60 krajach Europy, Azji, Afryki, Australii oraz obydwu Ameryk. Obecnie zatrudnia już ponad 2500 osób i nadal rozwija swoją działalność, prowadząc kolejne rekrutacje do działów powiernictwa papierów wartościowych, IT oraz przeciwdziałania prania pieniędzy.
Źródło: Citi Service Center Poland
Image courtesy of 1shots/FreeDigitalPhotos.net