Recepta na work-life balance i team building? Wspólne bieganie!

1794542_689374004418655_814533471_nZdajemy sobie sprawę z tego, że choć w pracy spędzamy większość naszego życia, to nie jest ona jedyną wartością w naszym zabieganym świecie. Rodzina, dzieci, grono przyjaciół i realizacja zainteresowań, sprawiają że jesteśmy szczęśliwi, i z energią podejmujemy nowe wyzwania. Według idei work-life balance, praca powinna być częścią procesu samorealizacji pracownika, a tym samym wpływać na większą satysfakcję z życia prywatnego.

 

 

 

 
Dlatego najbardziej wartościowi pracownicy – zdaniem pracodawców – to ludzie zadowoleni z siebie i swoich osiągnięć, potrafiący współdziałać w zespole i otwarci na nowe wyzwania.

 
Zaburzenie równowagi pomiędzy sferą prywatną i zawodową, brak czasu na realizację zainteresowań i kontakty międzyludzkie, a także długotrwały stres i przepracowanie, sprawiają że łatwiej się dekoncentrujemy, spada nasza motywacja do pracy i maleje zaangażowanie w obowiązki zawodowe.

 
Receptą na harmonijne łączenie pracy z umysłowym odpoczynkiem, może być ruch na świeżym powietrzu. W naszej firmie stawiamy na wspólne bieganie w drużynie Accreo All Blues. Nas motywuje sport, wspólne starty w sztafecie maratońskiej Accreo Ekiden. Bieganie w drużynie Accreo All Blues, wpływa na lepsze samopoczucie,  buduje ducha naszego zespołu, i wzmacnia naszą motywację do codziennej pracy.

 
Pasją do biegania „zarażamy” inne firmy. Co rok, w maratonie sztafet firmowych biega coraz więcej drużyn pracowniczych. W ten sposób, realizujemy sportową ideę, która ma na celu aktywną integrację pracujących Polaków oraz promocję amatorskich imprez biegowych w kraju.

 
W organizację Accreo Ekidenu, wspólnie z Fundacją PZU Maraton Warszawski, angażujemy się od trzech lat. Z roku na rok, do między firmowych rozgrywek przyłącza się coraz większa liczba zespołów pracowniczych z różnych branż, w większości przedstawicieli sektorów bankowych, ubezpieczeniowych, farmaceutycznych, energetycznych, prawniczych oraz mediów. Zainteresowanie firm udziałem w maratonie sztafet Ekiden, jest tak duże, że w ciągu pierwszych dni rejestracji drużyn, zamykamy liczbę miejsc startowych.

 
Tradycyjnie, w Accreo Ekidenie biegną sześcioosobowe sztafety, które wspólnie pokonują dystans 42 kilometrów i 195 metrów. Trzy osoby z zespołu muszą przebiec po 5 km, dwie – 10 km, a jedna trasę o długości 7, 195 km, co łącznie daje dystans maratoński.

 
Obecnie Accreo Ekiden jest najpopularniejszą w Polsce oraz największą w Europie imprezą biegową, adresowaną do zespołów firmowych. W tym roku, z uwagi na rosnące zainteresowanie firm udziałem w zawodach, po raz pierwszy będzie to dwudniowa impreza, która odbędzie się w dniach 10 i 11 maja w parku na Kępie Potockiej.

 
Rywalizacja sportowa w grupie koleżanek i kolegów uczy nas zachowania równowagi, skupienia, elastycznego podejścia do pojawiających się problemów. Przygotowuje do bardziej efektywnej pracy umysłowej w biurze, gdzie kluczowe są zdolności rozwiązywania problemów, tworzenia nowych rozwiązań i skutecznego komunikowania się z otoczeniem. To wreszcie naturalny sposób na team-building, świetną zabawę i umysłowy relaks po pracy.

 
Drużynowe zawody biegowe to doskonała forma integracji pracowników. Dla wielu uczestników Ekidenu wspólne bieganie w „firmowych barwach” jest powodem do dumy, tożsamym z identyfikacją z wartościami firmy, a dla pracodawcy, sposobem na wzmocnienie wizerunku firmy. Okazuje się, że bieganie jako element stylu życia idealnie wpasowuje się w koncepcję work-life balance, a w połączeniu z systemem motywacyjnym dla pracowników jest efektywnym sposobem na zarządzanie zasobami ludzkimi i wykorzystania potencjału pracowników.

 
Wstań zza biurka i pobiegaj razem z nami. Spotkajmy się więc na 10. Jubileuszowej edycji Accreo Ekidenu w parku na Kępie Potockiej w Warszawie w dniach 10 i 11 maja br.!

 
Więcej informacji nt. Accreo Ekidenu znajdziesz na www.accreoekiden.pl oraz https://www.facebook.com/pages/Accreo-Ekiden/213665545322839?ref=hl

 
image009 image008

 

 

 

 

 
 
Źródło: Accreo

 
Ilustracje: materiały prasowe oraz https://www.facebook.com/pages/Accreo-Ekiden/213665545322839?ref=hl

 

2 komentarze
  1. […] zachowania równowagi między życiem prywatnym a zawodowym również stanowi bardzo istotny czynnik determinujący decyzje o zmianie miejsca […]

  2. Reply
    Sandra 24 marca 2020 at 15:43

    A co myślicie o rekordzie Guinnessa jako formie team buildingu?

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0