Capgemini wyrusza na targi – z 200 wolnymi miejscami pracy

sfaehsrhCapgemini Polska Sp. z o.o. należąca do Grupy Capgemini, jednego z wiodących globalnych dostawców usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingowych, przygotowuje się do tegorocznego sezonu targów pracy. Firma będzie obecna na wszystkich najważniejszych tego typu imprezach w Polsce. Łącznie, dzięki targom pracy Capgemini planuje pozyskanie nawet  200 pracowników, głównie studentów ostatnich lat i absolwentów.

 

 

 

 
Poszukiwani będą zarówno inżynierowie, jak i kandydaci z wiedzą m.in. z zakresu finansów, operacji bankowych, marketingu i zarządzania.

 
Sezon targów pracy Capgemini rozpocznie już na początku marca. Firma pojawi się wśród wystawców na Targach Kariery, które odbędą się kolejno na Uniwersytecie Jagiellońskim (5.03) i Uniwersytecie Śląskim (6.03). Capgemini weźmie także udział, m.in. w Dniach Kariery AIESEC (Katowice, Kraków i Wrocław), Career Expo (Poznań i Wrocław), Karierze IT (Poznań i Wrocław), Inżynierskich Targach Pracy Best AGH (Kraków) i Giełdzie Pracy i Przedsiębiorczości (Opole), Akademickich Targach Pracy na Politechnice Wrocławskiej  i Politechnice Poznańskiej.

 
Capgemini będzie obecne na wszystkich najważniejszych imprezach targowych w Polsce. Tylko za pośrednictwem targów pracy zamierzamy zrekrutować ok. 200 osób – z czego połowa ofert pracy dotyczy naszych centrów w Krakowie, Katowicach i Opolu, a pozostała część – zespołów Application Services w Warszawie i Software Solutions Center we Wrocławiu – tłumaczy Dominika Nawrocka, Employer Branding Manager, Capgemini Polska.

 
Osoby zainteresowane ofertami Capgemini będą miały szansę spotkać się zarówno z przedstawicielami działu HR firmy, jak i osobami pracującymi na co dzień w konkretnych zespołach operacyjnych, poznać aktualne oferty i porozmawiać o specyfice pracy u jednego z największych przedstawicieli sektora usług dla biznesu w Polsce.

 
Targi różnorodności

 
Centra Capgemini w Krakowie i Katowicach będą poszukiwać studentów i absolwentów kierunków technicznych, informatycznych, finansowych, lingwistycznych oraz ekonomicznych. Wybrani kandydaci dołączą do zespołów firmy odpowiedzialnych za finanse i księgowość, operacje bankowe, marketing, zarządzanie, IT, obsługę klienta i zarządzanie zasobami ludzkimi. Każde z oferowanych stanowisk wymaga znajomości języka angielskiego, a często również innego języka, np. francuskiego czy niemieckiego.

 
Zespół warszawski poszukuje głównie konsultantów SAP oraz programistów. Z kolei Software Solutions Center we Wrocławiu zależy przede wszystkim na pozyskaniu inżynierów oprogramowania Java, programistów baz danych, testerów i konsultantów SAP. W tej pracy ważna jest co najmniej podstawowa znajomość niemieckiego.

 
Naszym pracownikom, którzy znają niemiecki jedynie w stopniu podstawowym, oferujemy pełne finansowanie zajęć, które trwają od 1 do 3 miesięcy i obejmują 20 godzin nauki tygodniowo – tłumaczy Dominika Jadach-Łaguna, Specjalista ds. rekrutacji i administracji, Capgemini. – Cały program odbywa się w czasie pracy. Oznacza to, że pracownicy uczestniczący w kursie, połowę swojego czasu pracy przeznaczają na naukę niemieckiego. Jest to nasza inwestycja w pracownika, który po zakończeniu nauki będzie w stanie utrzymać pozytywne relacje z naszymi klientami niemieckojęzycznymi i sprawnie poruszać się w projektach IT  prowadzonych przez naszą firmę – dodaje.

 

 

 

Źródło: Linkleaders Communication & Consulting

 

 
Image courtesy of Stuart Miles/FreeDigitalPhotos.net

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0