Nagroda TOP CSR Initative of the Year 2013 dla Poland Business Run

ertyOrganizując charytatywny bieg biznesowy, oderwali od biurek pracowników wielu firm w kilku miastach, a przez sportową rywalizację połączyli amatorów i zawodowców. Pomysłodawcy i organizatorzy zeszłorocznego Poland Business Run pokazali inną twarz biznesu i wartość pracy zespołowej. Wyróżnieniem dla inicjatywy jest branżowa nagroda CEE Outsourcing and Shared Services Awards.

 

 

 

 


 
6 lutego w hotelu InterContinental w Warszawie odbyła się gala finałowa drugiej edycji konkursu CEE Outsourcing and Shared Services Awards. Nagrodzone podczas niej firmy i miasta wyróżniają się na tle całego kraju za sprawą swoich działań w branży outsourcingu. W celu zaszczepienia i popularyzacji idei wolontariatu w środowisku, utworzono m.in. kategorię „Najlepsze inicjatywy CSR”. Wśród nominowanych projektów firm IBM, Google Poland, HP, ABSL największe uznanie zyskał Poland Business Run.
 
Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który w 2013 roku odbył się jednocześnie w trzech miastach – Krakowie, Poznaniu i Katowicach. Jego Organizatorzy to Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, a także firmy: UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Radisson Blu Hotel Kraków, Luxoft Poland Sp. z o.o., Savvis, Hays Poland, MAN Accounting Center, Franklin Templeton Investments Poland, Capgemini Polska oraz miasta w których odbyły się imprezy.
 
Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacjom. W Poland Business Run 2013 wzięło udział prawie 4600 osób, czyli ponad 900 pięcioosobowych sztafet, reprezentujących kilkaset firm. Na protezy dla podopiecznych Fundacji zebrano blisko 400 000 zł. W pierwszej kolejności pomoc skierowano dla: Agnieszki, Tomka, Moniki, Łukasza i Roberta. Dodatkowo udało się pomóc także Antoniemu, Damianowi i Krzysztofowi.
 
Sportowa rywalizacja w parze z dobroczynnością
 
Nie otrzymalibyśmy tej nagrody bez zaangażowania pracowników tych wszystkich firm ani bez kooperacji z Fundacją Jaśka Meli Poza Horyzonty. Przyznane nam wyróżnienie to efekt współpracy, której celem było uwrażliwienie społeczeństwa, propagowanie otwartej postawy względem osób chorych, a przy okazji promocja zdrowego stylu życia i realizowanie sportowych pasji. Mamy nadzieję, że naszymi pomysłami zainspirujemy środowisko do podobnych realizacji – podsumowuje Michał Stępień, Dyrektor Zarządzający UBS w Krakowie.
 
Impreza została zainicjowana w 2011 roku przez UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o. oraz Radisson Blu Hotel Kraków, a jej pierwsza edycja – jeszcze w wersji lokalnej, odbyła się w 2012 roku jako Krakow Business Run. Obecnie rozpoczynają się przygotowania do Poland Business Run 2014.
 
Poland Business Run nie jest jedynym projektem CSR-owym zrealizowanym przez UBS z Fundacją Jaśka Meli. Obie organizacje prowadzą w Krakowie muzyczną kwestę – „Musicalową Podróż Poza Horyzonty – Charytatywny Wieczór Fundacji Jaśka Meli”. To wydarzenie również zostało zauważone i nominowane przez jury CEE Outsourcing and Shared Services Awards.

 
 
 
Źródło: S4 S.A.

 
 

Image courtesy of creativedoxfoto/FreeDigitalPhotos.net
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0