10 hitów portalu HRstandard 2013 roku

wesrdtfDzisiaj przygotowaliśmy dla Was zestawienie najbardziej popularnych tekstów z naszego portalu w całym 2013.

Oto i one:

 

 

 

 

 

 


 
 

Miejsce 10
Specjalista ds. rekrutacji z j. obcym pilnie poszukiwany!!!

 

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych agencji pracy, które pozyskują coraz więcej zleceń na rekrutacje pracowników do Polski i za granicę. Rodzime firmy wchodzą na nowe, zagraniczne rynki a firmy międzynarodowe otwierają swoje biura w Polsce. To wymusza zatrudnianie nowych pracowników z bardzo dobrą znajomością języków obcych. W tej pogoni za lingwistami znajomość języka obcego stała się w wielu przypadkach wyznacznikiem do zatrudnienia osoby do rekrutacji. (więcej…)

 

Miejsce 9
Centra usług wspólnych szansą na start w karierze
 
Międzynarodowe koncerny chętnie lokalizują swoje centra usług wspólnych w Polsce. W największych miastach kraju jest ich już ponad kilkadziesiąt. W sumie zatrudniają ponad 100 tys. osób. Czy w obliczu pogarszającej się sytuacji absolwentów na rynku pracy są szansą dla młodych ludzi na rozpoczęcie kariery zawodowej i zdobycie doświadczenia? Zgodnie z szacunkami Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, jeżeli w tym roku bezrobocie będzie wyższe niż 13%, to wśród absolwentów przekroczy ono aż 30%. Rozpoczynającym karierę zawodową tym trudniej pozyskać pracę w sytuacji, gdy kryzys zmusza pracodawców do inwestowania w doświadczonych pracowników. (więcej…)

 

Miejsce 8
Jaką składkę zdrowotną zapłacą przedsiębiorcy w 2013 roku?

 

Znamy już wysokość składki zdrowotnej dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Jej obliczenie jest możliwe dzięki ogłoszeniu przez Prezesa GUS kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami z zysku za ostatni kwartał ubiegłego roku. (więcej…)

 

Miejsce 7
300 miejsc pracy w UBS Poland Service Centre w Krakowie

 

Ambitne zadania, dobrze zarządzany zespół oraz ciekawa i motywująca do dalszego rozwoju praca. Takie marzenia ma każdy, kto szuka swojego idealnego pracodawcy. Jakie jest jednak prawdopodobieństwo sukcesu na jego znalezienie? Mniej więcej odpowiada szansom na piesze okrążenie świata. A jednak… wędrując wzdłuż Wisły można trafić na Najlepsze Miejsce Pracy w Polsce – UBS Poland Service Centre – szwajcarska jakość a adres krakowski. Firma do końca 2013 roku chce zatrudnić kolejnych 300 osób. (więcej…)

 

Miejsce 6

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w IV kwartale 2012 r.

 

Główny Urząd Statystyczny podał informację o przeciętnym wynagrodzeniu w czwartym kwartale ubiegłego roku. Podana wysokość służy do celów określonych w ustawie z dn. 17.12.1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (t. jedn. Dz.U. z 2009 r. Nr 153, poz. 1227, z późn. zm.). (więcej…)

 

Miejsce 5
Godziny nadliczbowe. Co w zamian – wolne czy dodatek?
 
Dzień wolny a może wypłata dodatkowego wynagrodzenia – co należy się pracownikowi wykonującemu obowiązki służbowe w dniu wolnym od pracy? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wątpliwości wyjaśnia ekspert, Kamil Jabłoński, aplikant radcowski w TGC Corporate Lawyers. (więcej…)

 

Miejsce 4
Kij i marchewka do lamusa. System motywacyjny w nowoczesnej organizacji
 
System motywacyjny to dziś jeden z kluczowych elementów zarządzania zasobami ludzkimi. Nie tylko zwiększa zaangażowanie pracowników i wzmacnia ich więź z pracodawcą, lecz także pozwala stworzyć przyjazną atmosferę w zespole i wyróżnić się na tle konkurencji. Doskonale wiedzą o tym przedstawiciele Globalnego Centrum Biznesowego HP, które w ciągu ośmiu lat swojej działalności w Polsce wypracowało swój własny system motywacyjny. (więcej…)

 

Miejsce 3
Nowe wzory zgłoszeń do ubezpieczeń
 
Z dniem 1 listopada wejdzie w życie rozporządzenie MPiPS wprowadzające zmiany w dokumentach zgłoszeniowych i deklaracjach rozliczeniowych ZUS. Nowelizacja zmienia także opisy niektórych kodów tytułów ubezpieczenia, uchyla załącznik ZUS RMUA oraz wprowadza nowe kody świadczenia/przerwy z tytułu urlopów rodzicielskich. Wprowadzone rozporządzeniem nowe kody dotyczące urlopów wychowawczych obowiązują już od 19 września br. Zmiany wynikające z odstąpienia od obowiązku posiadania NIP. (więcej…)

 

Miejsce 2
Płace studentów
 
Czy popularne jest łączenie studiów z pracą zarobkową? Jakie zawody są dostępne na rynku i który jest najlepiej płatny? W Polsce – tak jak na zachodzie – młodzi ludzie coraz chętniej łączą obowiązki studenta i pracownika. Z roku na rok ich liczba rośnie, co jest spowodowane trudną sytuacją na rynku pracy (I kw. 2013 stopa bezrobocia dla osób w wieku 15-24 lat wynosiła – 29,2 proc., a w wieku 25-34 lat – 12,1 proc.) oraz przezornością młodych ludzi, którzy doświadczeniem zawodowym zbieranym podczas studiów, chcą poprawić swoją przyszłą pozycję na rynku. (więcej…)

 

Miejsce 1
Składki na ubezpieczenia społeczne przedsiębiorców w 2013 roku
 
Od 1 stycznia 2013 roku wzrosła wysokość składek ubezpieczeniowych opłacanych przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą. Wysokość wpłat do ZUS zależna jest od kwoty prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce; dla pewnej grupy przedsiębiorców wartość bazową stanowi natomiast wynagrodzenie minimalne. (więcej…)

 

 

 

Image courtesy of Stuart Miles/FreeDigitalPhotos.net

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0