Credit Agricole: Pracownicy ubiegają się o granty na dofinansowanie działań wolontariackich

oukh2 stycznia pracownicy banku Credit Agricole rozpoczną realizację swoich 15 projektów wolontariackich w programie grantowym „Działam, bo lubię” wybranych w drodze głosowania przez ich kolegów. Większość inicjatyw dotyczy pomocy dzieciom  i młodzieży oraz zwierzętom. Zwycięzcy otrzymają dofinansowanie na realizację inicjatyw wolontariackich w wysokości do 2.000 zł.

 

 

 

 

 


Celem programu grantowego jest rozpowszechnienie idei wolontariatu, a także wsparcie pracowników angażujących się w niesienie pomocy potrzebującym. Program ma zachęcić pracowników do działania na rzecz innych, wpisując się tym samym w politykę banku związaną ze społeczną odpowiedzialnością i troską o społeczności lokalne.

 
Bank zdecydował się na zorganizowanie kolejnej edycji programu ze względu na pozytywny odbiór, z jakim program spotkał w ubiegłym roku zarówno ze strony wolontariuszy, jak i wspieranych organizacji.

 
Tegoroczny edycja programu „Działam, bo lubię!” ruszyła 6 listopada. Pracownicy ubiegali się o granty w wysokości do 2.000 zł na dofinansowanie podejmowanych przez nich działań wolontariackich. O tym, które z 30 zgłoszonych inicjatyw zakładających zaangażowanie 103 pracowników wesprze bank, zdecydowali wszyscy pracownicy w intranetowym głosowaniu, które rozpoczęło się 5 grudnia – w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Granty otrzymało 15 projektów, na które zagłosowało najwięcej osób spośród 1046, które wzięły udział w głosowaniu. Credit Agricole przeznaczy na ich dofinansowanie w sumie 30.000 zł. Zwycięzcy będą mieli czas od 2 stycznia do 2 lipca 2014 r. na realizację swoich zamierzeń.

 
Beneficjentami większości projektów w 1. edycji programu były dzieci. Z myślą o nich wolontariusze z Credit Agricole m.in. wyremontowali placówki wychowawcze, zorganizowali zajęcia podczas ferii zimowych oraz wyjazdowe warsztaty gitarowe i warsztaty robienia kartek wielkanocnych metodą scrapbookingu. Poza tym pracownicy banku pomagali dzieciom w nauce i odwiedzali najmłodszych w szpitalu.

 
Wolontariusze z Credit Agricole angażowali się także na rzecz osób starszych, np. organizując warsztaty jogi i wykłady dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Opiekowali się również zwierzętami.

 
Dzięki zaangażowaniu pracowników banku pomoc  otrzymali m.in. podopieczni  Domu Dziecka w Chotomowie, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci w Wierzbicach, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Jaszkotlu, Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wielkopolskim, a także schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie.

 
Program grantowy to jeden z trzech  elementów programu wolontariatu pracowniczego Credit Agricole Bank Polska „Działam, bo lubię”. Pozostałe to „Mapa Inicjatyw” (baza projektów wolontariackich realizowanych przez pracowników Credit Agricole) oraz autorska kampania społeczna „Bank z klasą. Cała wiedza o bankowości”, której celem jest wspieranie państwowych szkół podstawowych w edukacji uczniów z klas nauczania początkowego z wiedzy bankowej, finansowej i przedsiębiorczości.

 

 
źródło: Credit Agricole

 

Image courtesy of 1shots/FreeDigitalPhotos.net

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0