Menedżerowie w strojach reniferów? Zobacz, jak się świętuje!

ukgSzlachetna Paczka, spotkanie dzieci z Mikołajem i niespodzianki dla pracowników – to kilka przykładów świątecznych inicjatyw, w które angażują się zespoły wolontariuszy z firmy UBS w Krakowie. W akcjach charytatywnych uczestniczy prawie 80% wszystkich zatrudnionych, ponieważ przed Bożym Narodzeniem liczy się każda para rąk do pomocy.

 

 

 

 

 

 

Wolontariat pracowników w Polsce nie jest jeszcze zjawiskiem powszechnym, ale w ostatnich latach prężnie się rozwija. Firmy oferują zatrudnionym różne aktywności, które umożliwiają pomaganie innym. Osoby zaangażowane w takie działania często same zaczynają wykazywać się inicjatywą, udowadniając, że motywować może nie tylko wynagrodzenie, ale także (a może: przede wszystkim) satysfakcja z wykonanych zadań.

 

UBS wspiera Szlachetną Paczkę
Każdego roku pracownicy UBS biorą udział w akcji Szlachetna Paczka, organizowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA. Inicjatywa pomaga budować wrażliwość na potrzeby innych, aktywizuje działaczy prospołecznych w firmie oraz integruje pracowników we wspólnym celu. Zbiórka niezbędnych artykułów angażuje około 80% zatrudnionych z różnych działów. Wolontariusze się jednoczą, żeby zorganizować udane święta potrzebującym rodzinom wskazanym przez Stowarzyszenie WIOSNA. By pozyskać dodatkowe fundusze dla beneficjentów projektu, zespoły przeprowadzają również dodatkowe akcje wewnątrz firmy – urządzają na przykład targi wypieków, książek lub staroci. Pomoc innym idąca w parze z dobrą zabawą daje jeszcze więcej radości i satysfakcji.

 

Spotkanie ze Świętym Mikołajem


Spotkania ze Świętym Mikołajem, które przybliżają tradycje Bożego Narodzenia, organizowane są dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie i dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wolontariusze z firmy zajmują się całą oprawą tej wyczekiwanej przez dzieci wizyty; tworzą tematyczne animacje, a także przygotowują drobne upominki, żeby potem rozdać je w strojach reniferów, aniołów i diabłów. Dobra zabawa podopiecznych i wolontariuszy łączy się z edukacją oraz integracją.

 

Podaruj choince drugie życie


Głównym założeniem tej akcji proekologicznej jest recykling świątecznych drzewek. Organizuje ją UBS przy współpracy z Fundacją Aeris Futuro. W umówionym czasie pracownicy mogą składować stare choinki w specjalnym kontenerze. Zapewniony jest również transport drzewek na miejsce zbiórki wyznaczone przez fundację. Akcja ma zwiększyć świadomość ekologiczną zatrudnionych oraz uwrażliwić ich na konieczność powtórnego wykorzystania produktów w celu ochrony środowiska.

 

Zamiast kartki świątecznej


Każdego roku przed Bożym Narodzeniem kadra zarządzająca w UBS stara się, żeby pracownicy poczuli atmosferę nadchodzących świąt, i przygotowuje dla nich niespodziankę przełamującą schemat korporacyjnego savoir-vivre’u. Przykładem takiej inicjatywy w ubiegłym roku był krótki, zabawny film ukazujący metamorfozę, jakiej w jedną grudniową noc uległa przestrzeń biurowa. Pierwszym zaskoczeniem dla pracowników po przekroczeniu progu UBS okazały się świąteczne dekoracje oraz drobne upominki na biurkach. Dodatkowo podczas porannego przeglądania korespondencji każdy odkrył w swojej skrzynce e-mailowej spersonalizowaną wiadomość od przełożonych. W e-mailu znajdował się link odsyłający do głównej niespodzianki, jaką był właśnie stworzony przez management film. Ukazywał on nocną krzątaninę menedżerów, którzy w strojach mikołajów i reniferów przygotowywali biuro dla reszty pracowników.

 

Podejmując liczne inicjatywy charytatywne, wolontariusze z UBS pokazują, że warto poświęcać czas i uwagę innym. Firma zabiega o rozwój zaangażowania społecznego swoich pracowników nie tylko w czasie Bożego Narodzenia, ale także stara się zachęcić ich do uczestnictwa w działaniach CSR-owych przez 365 dni w roku.

 

źródło: S4

 

Image courtesy of Feelart/FreeDigitalPhotos.net

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0