Jacek Santorski: Czas produktu pod nazwą HR się kończy

dfghjMamy dwa paradoksy. Organizacje, które zatrudniają już po 20-30 osób, gdzie HR był jako ABS w nodze właściciela i zarządcy potrzebują serwisu, inspiracji i wsparcia. Potrzebują kogoś, kto z jednej strony zna ludzi i procesy ludzkie, a z drugiej strony rozumie biznes.

 

 

 

 

 

Przyszłość HR została zapowiedziana w przepowiedni Tofflera: „Analfabetami XXI wieku okażą się nie Ci, którzy nie potrafią posługiwać się Excelem ale Ci, którzy nie potrafią uczyć się, oduczać i uczyć na nowo (learn, unlearn, relearn).” Sukces odniosą Ci, którzy potrafią uczyć się, oduczać i uczyć na nowo. HR, zarówno ten polski jak i światowy, ma parę lekcji do nadrobienia.
 

(…)
 

Funkcja HR na dzisiaj potrzebuje z jednej strony ludzi, którzy rozumieją ludzi i biznes dla małych i średnich firm, aby tam HR powstał, a z drugiej ściągnięcia cugli i transformacji w dużych organizacjach, gdzie HR zajmuje się zbyt dużą liczbą sproceduralizowanych rzeczy, które nie służą nikomu.

 

O zmianie i przywództwie w polskich firmach, a także o roli i przyszłości działów HR rozmawialiśmy z Jackiem Santorskim, doradcą właścicieli i zarządców.

 

001 HRMAGAZYN XI 2013 OKLADKA — kopiaZapraszamy na całość fascynującego wywiadu z Jackiem Santorskim w najnowszym wydaniu MagazynuHR.

Kliknij i pobierz MagazynHR.

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

Image courtesy of basketman/FreeDigitalPhotos.net

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0