Jacek Santorski: Czas produktu pod nazwą HR się kończy

dfghjMamy dwa paradoksy. Organizacje, które zatrudniają już po 20-30 osób, gdzie HR był jako ABS w nodze właściciela i zarządcy potrzebują serwisu, inspiracji i wsparcia. Potrzebują kogoś, kto z jednej strony zna ludzi i procesy ludzkie, a z drugiej strony rozumie biznes.

 

 

 

 

 

Przyszłość HR została zapowiedziana w przepowiedni Tofflera: „Analfabetami XXI wieku okażą się nie Ci, którzy nie potrafią posługiwać się Excelem ale Ci, którzy nie potrafią uczyć się, oduczać i uczyć na nowo (learn, unlearn, relearn).” Sukces odniosą Ci, którzy potrafią uczyć się, oduczać i uczyć na nowo. HR, zarówno ten polski jak i światowy, ma parę lekcji do nadrobienia.
 

(…)
 

Funkcja HR na dzisiaj potrzebuje z jednej strony ludzi, którzy rozumieją ludzi i biznes dla małych i średnich firm, aby tam HR powstał, a z drugiej ściągnięcia cugli i transformacji w dużych organizacjach, gdzie HR zajmuje się zbyt dużą liczbą sproceduralizowanych rzeczy, które nie służą nikomu.

 

O zmianie i przywództwie w polskich firmach, a także o roli i przyszłości działów HR rozmawialiśmy z Jackiem Santorskim, doradcą właścicieli i zarządców.

 

001 HRMAGAZYN XI 2013 OKLADKA — kopiaZapraszamy na całość fascynującego wywiadu z Jackiem Santorskim w najnowszym wydaniu MagazynuHR.

Kliknij i pobierz MagazynHR.

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

Image courtesy of basketman/FreeDigitalPhotos.net

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

   Skomentuj

   Share This
   HRstandard.pl
   Login/Register access is temporary disabled