Six top tips to move from HR director to group HR stars

Maryhill_Museum_Romanian_crown_7-11Każdy z nas marzy nie tylko o znalezieniu dobrze płatnej pracy, ale przede wszystkim o pracy, która będzie potrzebna i satysfakcjonująca. Sukces zawodowy niezależnie od branży jest marzeniem każdego z nas. Branża HR nie jest pod tym względem odosobniona! Jak z Dyrektora HR przeistoczyć się w niekwestionowaną gwiazdę HRD radzi Personnel Today a za nim HRstandard.

 

 

 

Jo Sweetland, partnerka oraz szefowa HR w Green Park Interim & Executive Search  podaje sześć niezastąpionych cech, które Gwiazda HRD musi mieć!

 
1)    Znajomość zasad zarządzania zasobami ludzkimi to nie wszystko, najlepszym z najlepszych nie są obce meandry świata finansów i biznesu.
2)    Aby zdobyć międzynarodowe doświadczenie nie trzeba pracować w międzynarodowej korporacji! Wystarczy być otwartym na nowinki z zagranicy. (HRstandard może być w tym niezastąpionym źródłem wiedzy!!)
3)    HRD musi pokazać, że posiada takie cechy jak talent organizatorski, umiejętność wdrażania zmian i doświadczenie w zarządzaniu talentami.
4)    HRD musi umieć zdobyć zaufanie a zaraz oddziaływać na CEO.
5)    Najlepsi Dyrektorzy HR potrafią działać w sytuacji zmienność, niepewność, złożoność i niejednoznaczność.
6)    Poszerzaj swoje kontakty. Znajdź patrona/mecenasa z poza organizacji, który może Ci rozwinąć Twoją karierę.

 

Wiele osób pomyśli pewnie, że stanowisko Dyrektora HR mu wystarczy, bo za awansem kryją się jeszcze większe obowiązki, których i tak dział HR ma aż nad to. Dla zachęty dodamy, że Gwiazdy HRD mogą liczyć w zagranicznych organizacji nawet na zarobki rzędu 180 000£ rocznie!!

 

Całość artykułuwww.personneltoday.com

 

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0