Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi

file0001298447328Instytut Pracy i Spraw Socjalnych po raz XIV zaprasza firmy do Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Inicjatywa ta jest wyrazem uznania strategicznej roli kapitału ludzkiego w organizacji i docenienia szczególnych wysiłków kadry zarządzającej w tej dziedzinie. Wysoki poziom stosowanych metod i narzędzi zarządzania zasobami ludzkimi, dostosowanych do uwarunkowań funkcjonowania konkretnej firmy, stwarza bardzo dobre podstawy dla osiągania sukcesów. Naukowcy niejednokrotnie udowodnili istnienie związków między wysokim poziomem stosowanych praktyk zarządzania zasobami ludzkimi a wynikami działalności przedsiębiorstw, a ponadto przedstawili dowody na pozytywny wpływ ujmowania tych praktyk w spójny system, dający efekt synergii. Efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi to jeden z podstawowych warunków wzrostu konkurencyjności. Propagowanie wiedzy w tej dziedzinie, identyfikacja skutecznych rozwiązań i upowszechnianie tzw. dobrych praktyk oraz tworzenie standardów zarządzania zasobami ludzkimi to cele od 14 lat przyświecające Konkursowi Lider ZZL. Od lat patronują mu przedstawiciele władz i najważniejszych instytucji w Polsce.

Zaproszenie do uczestnictwa w rywalizacji o Złotą lub Szafirową Statuetkę i tytuł Lidera ZZL IPiSS kieruje zarówno do dużych, jak i średnich i małych przedsiębiorstw i instytucji, stwarzając dla nich dwie odrębne kategorie konkursowe. Docenione będą nie tylko wybitne kompleksowe rozwiązania, ale także osiągnięcia w wybranych obszarach zzl (Bursztynowa Statuetka). Dodatkowo przyznawane zostaną wyróżnienia za szczególne inicjatywy w sferze zzl. Ponadto wszystkie firmy, które po wypełnieniu ankiety samooceny zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu Konkursu otrzymają certyfikat „Profesjonalny ZZL”.

Dwuetapowa organizacja konkursu przewiduje:
•    w I etapie  – ocenę poziomu zzl przeprowadzona przez Biuro Konkursu na podstawie wypełnionej przez firmę  ankiety samooceny,
•    w II etapie – rozmowa audytoryjna w przedsiębiorstwie, prowadzona przez ekspertów reprezentujących wiodące krajowe ośrodki naukowe działające w obszarze zzl. Raporty audytorów są dyskutowane na forum Komitetu Oceniającego, złożonego z naukowców i praktyków – szefów działów kadr. Rekomendowana do nagrody lista firm przedstawiana jest Kapitule Nagrody, która wyłania laureatów.

Wyróżnione firmy będą miały możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć podczas uroczystej Gali wręczenia nagród, w publikacji zamieszczonej w dwumiesięczniku „Zarządzanie zasobami ludzkimi”, w broszurze prezentującej firmy uczestniczące w danej edycji konkursu oraz ich dokonania w zakresie zzl, oraz poprzez informację zamieszczoną na stronie internetowej IPiSS i instytucji współpracujących.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród będzie miało miejsce podczas uroczystej Gali w dniu 29 października 2013 r. w Polonia Palace Hotel w Warszawie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.ipiss.com.pl/konkurs-lider

 

400_300_Static_ruszyla

 

 

 

 

 

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0