Zakończyliśmy XVII Kongres Kadry!

pedzleXVII edycja Kongresu Kadry już za nami. Odbyła się w Warszawie w dniach 22 – 24 kwietnia. Przebiegła pod hasłem: Od biznes partnera do matrix managera. Organizatorem kongresu jest Nowoczesna Firma S.A. Kongres Kadry to spotkanie menedżerów zarządzających ludźmi w firmie. Od wielu lat to zdecydowanie największe wydarzenie w branży HR w Polsce.

 

XVII edycja Kongresu Kadry to ponad 60 prelekcji I blisko stu prelegentów z Polski I zagranicy. W tym roku gościliśmy miedzy innymi  Davida Pardey’a – Senior Manager, Head of Research & Policy Institute of Leadership & Management  – największej w Wielkiej Brytani organizacji certyfikującej poziomy kompetencji menedżerskich.

Zgodnie z teorią ILM, każdy menedżer ma realny wpływ na kreowanie i realizację wizji swojej organizacji. To liderzy wskazują kierunki, w jakim powinni podążać pracownicy, wyznaczają cele, które wspierają realizację strategii biznesowej firmy.

 

Gilles’a  Gambade  – Vice President Standard European Mentoring & Coaching Council, kolejny gość Kongresu skupił się na roli i znaczeniu mentoringu w firmie a także wyzwaniom, przed jakimi stają firmy na całym świecie w związku ze zmianą pokoleniową i starzejącym się społeczeństwem.

 

Wśród tematów prezentowanych na kongresie znalazły się między innymi kwestie związane z  restrukturyzacją, współpracą z organizacjami pracowniczymi,  efektywnością pracy, motywowaniem, budowaniem zaangażowania, kształtowaniem systemów wynagrodzeń czy mobilnością pracowników. Mówiliśmy także o zarządzaniu różnorodnością. Na  pytanie, czy różnorodność to  tylko chwilowa moda czy sposób na wzmocnienie przewagi konkurencyjnej firmy odpowiedzieli m.in. Tomasz Miłosz i Ewa Zmysłowska z PwC.

 

W erze zalewu informacji oraz konkurujących ze sobą produktów i usług, sylwetki osób stojących za sukcesem firmy i ich spójna komunikacja powodują, że organizacja zdobywa, wyjątkowy element przewagi konkurencyjnej. O silnej marce lidera i pracowników i o tym, jak budują one wartość swoich organizacji opowiedzieli podczas panelu dyskusyjnego dr Irena Eris (Laboratorium Kosmetyczne Dr  Irena Eris) oraz Sławomir Lachowski (twórca mBanku i Multibanku).  Pracowników należy informować o rzeczach które robią dobrze. W naszej firmie nie ma ludzi niepotrzebnych. Ludzie identyfikują się z firmą i są dumni, że tam pracują – mówiła dr Irena Eris.

 

W trakcie sesji plenarnych uczestnicy poznali także Mateusza Kusznierewicza – mistrza olimpijskiego, najlepszego polskiego żeglarza XX wieku. Cała moja kariera olimpijska przebiegała według wcześniej obranej strategii i oparta jest na konsekwencji w pracy i treningu. W trakcie sesji prelegent  opowiedział jak wielką siłą jest motywacja w dążeniu do wyznaczonego celu i jak pasja pomaga w realizacji marzeń.

 

Pierwszego dnia Kongresu obyła się Gala Ogólnopolskiego Programu Społeczno – Gospodarczego Inwestor w Kapitał Ludzki. Uhonorowane zostały firmy, które prowadzą politykę kadrową na najwyższym poziomie. Do grona Laureatów dołączyli: BANK  BPH, GE Capital, Hitachi Data Systems Polska, KANLUX S.A., „Koleje Mazowieckie –  KM” Sp. z o.o., Nokia Siemens Networks Sp. z o.o., Nordea Bank Polska S.A., Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A., OSTC Poland Sp. z o.o., PARKER Hannifin Sales Poland Sp. z o.o., PROVIDENT Polska, Qubus Hotel Management Sp. z o.o., TA Hydronics.

 

23 kwietnia – drugiego dnia Kongresu, na uczestników czekała uczta biznesowo-muzyczna. Szymon Kudła z gościem specjalnym Włodzimierzem Nahornym – wybitnym muzykiem jazzowym , opowiedział  o improwizacji w jazzie i biznesie. Specjalnie dla uczestników Kongresu Włodzimierz Nahorny zagrał popularne i mniej znane utwory swojego autorstwa. Oczywiście nie zabrakło też improwizacji jazzowych.  Uczestnicy nagrodzili występ owacją na stojąco.

 

Swoje doświadczenia w realizacji polityki personalnej przedstawiali  menedżerowie personalni, członkowie zarządów największych i uznanych firm. Wśród prelegentów znalazły się między innymi: Jeronimo Martins Polska, International Paper – Kwidzyn, Orange Polska, IKEA Retail, Carlsberg Polska, Signal IDUNA Ubezpieczenia, Provident Polska, Alior Bank, Grupa Żywiec, ING Bank Śląski, Grupa Azoty i wiele innych. Gościliśmy także przedstawicieli administracji publicznej: KPRM, Centralę KRUS, GUS i Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Trzeciego dnia Kongresu odbyły się cztery równoległe warsztaty.

 

Więcej informacji o Kongresie Kadry i fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na stronie: kongreskadry.pl

 

 

Partnerami Kongresu Kadry zostały firmy: Luxmed, Oracle, m4Management, Legg Mason, Gamma. Sponsorzy to: British Council Polska, Biuro Projektu Krajowych Ram Kwalifikacji – Instytut Badań Edukacyjnych, pracuj.pl, Pentegy, Trio Management, Vattax-Personel, MaxiKarty, etutor.pl oraz SuperMemo. Patroni medialni: TVN CNBC, Radio TOK FM, Magazyn Personel i Zarządzanie, Magazyn Manager MBA, GazetaPraca.pl. Branżowe media współpracujące: Serwis Prawno Pracowniczy, Magazyn ZZL, Hrstandard.pl, rynekpracy.pl, wynagrodzenia.p, Magazyn CRnavigator, Magazyn Rekruter, EkspertBeck.pl, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Monitor Prawa Pracy oraz Magazyn Benefit.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0