Realne miejsca pracy w wirtualnym handlu

vegePrzez zaledwie 8 miesięcy działania serwis umożliwiający klientom zakupy z wykorzystaniem Internetu, stworzył w Tesco ponad 500 nowych miejsc pracy. To mniej więcej tyle samo etatów, ile powstaje po otwarciu 4 hipermarketów! Nowi pracownicy dbają o przygotowywanie  zamówień klientów oraz zajmują się dostarczaniem produktów. W strukturach Tesco pojawiły się też takie stanowiska jak „specjalista ds. bazy danych”, „specjalista ds. planowania asortymentu” czy „kierownik ds. aplikacji i wdrożeń systemów”. Do obecnie działających 14 sklepów, z których dowozi się zakupy zamówione przez Internet, Tesco poszukuje jeszcze 160 kierowców. Rekrutacja właśnie ruszyła.

 

 

Zainteresowanie Ezakupami przerosło nasze oczekiwania, dlatego poszukujemy kierowców i innych pracowników sprzedaży internetowej niezbędnych do zrealizowania rosnącej liczby zamówień – mówi Czesław Grzesiak, wiceprezes Tesco Polska. Rekrutacja kierowców trwa teraz m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i miastach Górnego Śląska. Sieć Tesco planuje dalszy rozwój usługi Ezakupy, a to oznaczać będzie kolejne miejsca pracy. Tym samym, wkrótce niemal co dwudziesty spośród 29 tys. wszystkich pracowników Tesco w Polsce będzie pracować przy obsłudze zakupów z wykorzystaniem Internetu.

 

Nasze doświadczenia wykazują, że serwis internetowy nie wpływa na zmniejszenie tradycyjnej sprzedaży w sklepach. Ezakupy przyciągają więc nowych klientów, a to oznacza tworzenie nowych miejsc pracy związanych z obsługą zamówień – mówi Czesław Grzesiak. Najwięcej nowych etatów związanych ze sprzedażą internetową Tesco powstało jak dotąd w Warszawie – 181, w województwie śląskim – 83, w Krakowie – 71, we Wrocławiu – 61 i w Łodzi – 51. Nowe miejsca pracy powstały też m.in. w Poznaniu – 34 i w Gdyni – 28. Niemal co trzecia nowozatrudniona osoba to kobieta.

 

Badanie eCommerce Index przygotowane przez CubeRoot.pl wykazało, że w Polsce działa ponad 12 tys. sklepów online, a nasz kraj jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie, wartym w roku 2012 ponad 18 miliardów złotych. Wykorzystanie Internetu daje nam nowe możliwości rozwoju sprzedaży i zatrudnienia – uważa Czesław Grzesiak.

 

Tesco Polska, zatrudniając ok. 29 tys. osób, jest jednym z największych pracodawców w kraju*. Wszyscy pracownicy firmy pracują na podstawie umów o pracę, a druga umowa nowo zatrudnionej osoby jest już umową na czas nieokreślony. W 2012 roku firma ponownie zainwestowała w wynagrodzenia i poszerzyła pakiet świadczeń dodatkowych  – pracownicy m.in. dołączyli do programu dla klientów objętych stałą, 10% zniżką na zakupy w Tesco.

 

Źródło: Tesco Polska

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0