Przeciętne wynagrodzenie i zatrudnienie w przedsiębiorstwach w grudniu 2012 r.

kolkoGłówny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował najnowsze dane o wysokości przeciętnego wynagrodzenia oraz o zatrudnieniu w przedsiębiorstwach w grudniu 2012 r.

 

Z informacji podanych przez GUS wynika, że przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w grudniu br. spadło w stosunku do poprzedniego miesiąca o 0,4 pkt proc., natomiast w ujęciu rocznym wzrosło o 0,1 pkt proc.  i wyniosło 5474,2 tys. osób (w listopadzie zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw było 5497,4 tys. osób).

 

Jeśli chodzi o przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach w grudniu 2012 r., to wzrosło ono o 8,8% w stosunku do zeszłego miesiąca i wyniosło 4111,69 zł  (w listopadzie 3780,64 zł). W ujęciu rocznym wzrost wynagrodzeń osiągnął poziom 3,4%.

 

Z kolei przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat z zysku to kwota 4107,95 zł. Jest to kwota o 8,7% wyższa niż w listopadzie 2012 roku i o 2,4% wyższa w relacji rok do roku.

 

Należy zaznaczyć, że powyższe dane dotyczą podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, w których liczba pracujących przekracza 9 osób.

 

Źródło:

Biblioteka-Prawa-Pracy1

 

 

 

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0