Metoda 360 stopni sposobem na większą efektywność pracowników

Współcześnie rozwój jednostki jest niezwykle istotnym elementem działania każdego przedsiębiorstwa. Pracownik świadomy tego, jak odbierany jest przez otoczenie oraz jakie wymagania mu ono stawia, jest o wiele bardziej zmotywowany do stałej poprawy swojej efektywności, a tym samym do ciągłego podnoszenia kompetencji. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na motywację Twojego zespołu, ale przede wszystkim na wyniki osiągane przez przedsiębiorstwo.


W jaki sposób zdobyć tak wartościowe informacje? Dzięki zastosowaniu oceny pracowniczej metodą 360 stopni każdy, niezależnie od pozycji w strukturze przedsiębiorstwa, otrzymuje kompleksowe i obiektywne informacje zwrotne na temat jakości swojej pracy, umiejętności, mocnych stron oraz elementów do poprawy.


Tym, co wyróżnia ewaluację pracowniczą metodą 360 stopni jest możliwość pozyskania informacji o ocenianej osobie nie tylko od jej przełożonych, ale również od wszystkich osób z otoczenia. Przewagą powyższej metodyki jest wyodrębnienie oczekiwań względem każdej z grup pracowników – osobno dla kadry zarządzającej, kierowników poszczególnych działów oraz pracowników niższego szczebla.


Co by było, gdybyś miał już teraz możliwość poznania i wdrożenia tej niezwykle skutecznej metody do Twojej firmy? Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem nt. oceny pracowników metodą 360 stopni przy wykorzystaniu sprzężenia zwrotnego!


Źródło: Conquest

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0