Konferencja Start HR: Studencki bieg do kariery – sprint czy maraton?

Konferencja Start HR,  która odbędzie się 24 kwietnia w Gdańsku będzie okazją do konfrontacji oczekiwań studentów V roku z realiami rynku pracy i oczekiwaniami pracodawców. Jaka jest wartość absolwenta szkoły wyższej na rynku pracy? Czy dodatkowe kursy, umiejętności, certyfikaty pozwolą się wyróżnić i zdobyć upragnioną pracę?


Start People przedstawi pełne wyniki badań, jakie przeprowadziło na trójmiejskich uczelniach publicznych wśród studentów kierunków humanistycznych, ekonomiczno-społecznych oraz technicznych. Raport wskazuje, w jaki sposób studenci oceniają m.in. atrakcyjność wybranego kierunku studiów, dostosowanie wybranego programu studiów do oczekiwań pracodawcy, wpływ zdobytego doświadczenia zawodowego na atrakcyjność absolwenta jako pracownika, przygotowanie do zawodu w czasie studiów, a także oczekiwania finansowe co do przyszłej pracy, czynniki motywujące do podjęcia pracy oraz wizje rynku pracy.


Z badań wynika, że 42,5 proc. studentów z trójmiejskich uczelni wyższych optymistycznie postrzega poszukiwanie pracy i deklaruje, że znajdzie ją w ciągu 3 miesięcy. Tylko 3,7 proc. osób, które niebawem ukończą trójmiejskie szkoły wyższe uważa, że potrzebują ponad 12 miesięcy na znalezienie pracy zaraz po studiach. Ponad 60 proc. studentów deklaruje gotowość codziennych dojazdów do pracy w odległości do 50 km od miejsca zamieszkania. Biorą pod uwagę także zmianę miejsca zamieszkania na inny region Polski, o ile wiązałoby się to z otrzymaniem atrakcyjnej posady.  Jeśli te możliwości zawiodą, dopiero wtedy zdecydowaliby się wyjechać za granicę. Przeszło 80 proc. z nich wskazuje praktyki i staże zawodowe jako rodzaj zdobytego doświadczenia podczas studiów. Tylko niewielki procent studentów deklaruje, że nie odbyło żadnych praktyk zawodowych w czasie nauki.


Podczas konferencji  Start HR zaproszeni eksperci pomogą rozstrzygnąć coraz częściej pojawiający się dylemat – studiować czy zdobywać doświadczenie zawodowe? Określą szanse świeżo upieczonych absolwentów szkół wyższych na zrobienie kariery zawodowej. Przedstawiciele uczelni, biznesu i instytucji wspierających rozwój gospodarczy, m.in. Invest In Pomerania i InvestGda, zainicjują szeroką dyskusję na temat przyszłości absolwentów polskich uczelni na rynku pracy.


Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Instytut Lecha Wałęsy.
Patroni merytoryczni: InvestGda, Invest In Pomerania, Uni-Logistic, iExporter.
Termin: 24.04.2012 r., Gdańsk.


Program konferencji:

10:30-11:00  Rejestracja uczestników
11:00-12:15 Marzenia czy złudzenia – absolwent kontra rynek pracy
12:15-12:30 Przerwa kawowa
12:30-13:15 Prezentacja wyników badania „5 lat studiów i co dalej?”
13:15-14:00  Przerwa obiadowa
14:00-15:00  Znaczenie zasobów ludzkich a atrakcyjność inwestycyjna regionu
15:00-15:15 Przerwa kawowa
15:15-16:15 Jak wyławia się złote rybki? – Case study
16:15-16:30  Zakończenie i podsumowanie

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji: http://www.startpeople.pl/start_hr

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0