Pracodawca potrzebuje talentów?

Według Pulsu Biznesu, cytującego badanie „Annual Global CEO Survey”* przeprowadzonego przez PwC, w najbliższym roku mała liczba firm w Polsce w porównaniu ze światem zapowiada wzrost liczby pracowników.


Polacy pesymistyczni

Według badania jedynie 30% ankietowanych przewiduje w tym roku wzrost liczby pracowników, zaś 28% spodziewa się spadku. Wyniki światowe różnią się wyraźnie od polskich. O wzroście liczby zatrudnionych mówi 51% pracodawców, a o spadku 18%.


Dostęp do talentu

Gdy chodzi o dostęp do utalentowanych pracowników, to 24% polskich menedżerów uznało, że zatrudnianie nowych pracowników jest trudniejsze, niż kiedyś. Według 18% badanych jest to teraz łatwiejsze. Na świecie ankietowani (43%) odpowiedzieli, że trudniej obecnie o nowego pracownika, a 12%, że łatwiej. Uderzające jest to, że 78% polskich menedżerów nie widzi wpływu braku talentów na funkcjonowanie firm – 69% na świecie. Co ciekawe 43% menedżerów na świecie widzi związek między brakiem talentów na rynku a koniecznością zwiększania wydatków firmy na szkolenia i rozwój zasobów ludzkich. Zdanie to podziela 22% Polaków.


Brak talentu – brak innowacji

30% menedżerów spoza Polski uważa, że brak odpowiednich pracowników nie pozwolił ich firmom wprowadzić nowych innowacyjnych rozwiązań. W naszym kraju problem taki dostrzega 20% badanych

* W badaniu wzięło udział 1258 menedżerów z 60 krajów, w tym 76 osób z Polski.


Źródło: Puls Biznesu

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0