Przetestuj praktyczne narzędzia do zarządzania wiekiem w swojej firmie

Jedną z metod walki z kryzysem gospodarczym jest wdrożenie w organizacjach strategii zarządzania wiekiem. Firma doradcza HRP zaprasza przedsiębiorstwa z województwa łódzkiego do wzięcia udziału w projekcie innowacyjnym, w ramach którego pod okiem specjalistów będą miały okazję przetestować praktyczne narzędzia zarządzania wiekiem oraz podręcznik ułatwiający ich zastosowanie w organizacji.


W związku z kolejną falą spowolnienia gospodarczego w polskich przedsiębiorstwach żywo dyskutuje się o działaniach zapobiegawczych. Odpowiedzią na ekonomiczne kłopoty może stać się wprowadzenie w firmie strategii zarządzania wiekiem, czyli dynamicznego zestawu metod i instrumentów przyczyniających się do produktywności osób pracujących w ciągu całego życia. Rezultatem świadomego zarządzania pracownikami zróżnicowanymi pod względem wieku, jest bardziej wydajny, kreatywny i szybciej rozwiązujący problemy zespół. Wdrażając ideę zarządzania wiekiem przedsiębiorstwa mają okazję zaoszczędzić m.in. na kosztach związanych z rekrutacją, rotacją i kształceniem pracowników, utrzymując kapitał intelektualny niezbędny do skutecznej realizacji celów organizacji. Ponadto załoga, składająca się z przedstawicieli różnych pokoleń, buduje pozytywny wizerunek firmy umiejętnie dostosowującej się do warunków rynkowych i potrzeb klientów.


W okresie od stycznia do sierpnia 2012 roku 6 przedsiębiorstw z województwa łódzkiego ma okazję otrzymać bezpłatnie fachową pomoc przy opracowywaniu i wdrażaniu strategii zarządzania wiekiem w ramach projektu „Metodyka zarządzania wiekiem jako innowacyjne rozwiązanie wspierające aktywność zawodową pracowników 50+” realizowanego przez firmę doradczą HRP. Biorąc udział w przedsięwzięciu, osoby odpowiedzialne za procesy personalne w organizacjach mogą przejść szkolenie z zarządzania wiekiem oraz zdobyć certyfikację z tego zakresu. Firmy, które zgłoszą się do projektu, jako pierwsze w Polsce będą miały możliwość przetestować praktyczne narzędzia HR-owe zebrane w publikacji „CzłoWIEK to inwestycja. Podręcznik do zarządzania wiekiem w przedsiębiorstwach”. Opracowanie można pobrać bezpłatnie na stronie www.zarzadzaniewiekiem.com.pl.


Chcemy zaprosić specjalistów Human Resources, kadrę zarządzającą i właścicieli firm do zastosowania narzędzi zarządzania wiekiem  w swoich przedsiębiorstwach, aby jak najlepiej dostosować zaproponowane przez nas rozwiązania do potrzeb pracodawców i pracowników 50+.  Jak wynika z autorskich badań i analiz HRP w Polsce jest bardzo niewiele dobrych praktyk z zakresu zarządzania wiekiem w organizacjach. Dzięki naszemu projektowi przedsiębiorstwa z województwa łódzkiego, mają szansę stać się liderem w tym obszarze i wyznaczać nowe trendy w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi – mówi Patrycja Woszczyk, ekspert merytoryczny HRP.


Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz rekrutacji dostępne są na stronie www.zarzadzaniewiekiem.com.pl oraz w siedzibie biura projektu w Łodzi: HRP, al. T. Kościuszki 39,  tel.: 42 637 90 30, zarzadzaniewiekiem@hrp.com.pl

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Priorytetu VIII „Regionalne kadry gospodarki”, Działania 8.3: „Projekty innowacyjne” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Odbywa się pod Patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. Patronat Medialny nad projektem objęli: „Personel i Zarządzanie” oraz HRstandard.pl .

Kontakt dla mediów:
Kamila Majchrzycka
Specjalista ds. PR
e-mail: kmajchrzycka@hrp.com.pl
tel. kom.: 505 241 524

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0