Dlaczego ujawniać plany rozwoju pracowników?

Dlaczego warto wprowadzić politykę otwartości w kontekście planowania sukcesji lub identyfikowania osób o wysokim potencjale rozwojowym (tzw. HIPOhigh potential employee)?


Można wyróżnić przynajmniej kilka korzyści wynikających z uświadamiania osób zainteresowanych oraz ich przełożonych o tym, że znajdują się w gronie zidentyfikowanych talentów w organizacji.


1. Większe zaangażowanie w pracę, a także wyższa motywacja do działań na rzecz własnego rozwoju. Ponadto menedżerowie mogą odczuwać dumę z faktu, że właśnie w ich zespole znajdują się pracownicy o wysokim potencjale rozwojowym. Wywołuje to również poczucie, że ich wysiłki wkładane w rozwój podwładnych przyniosły efekt.

2. Zmniejszenie obaw o przyszłość zawodową. W trudnych ekonomicznie czasach naturalnym jest to, że nawet pracownicy tzw. HIPO odczuwają niepokój o przyszłość zatrudnienia. Poinformowanie o wyborze sprawia, że są świadomi tego, że pracodawca będzie wkładał dalsze wysiłki na rzecz ich rozwoju, a także tego, że będą pełnili kluczową rolę w przyszłym funkcjonowaniu organizacji.

3. Zwiększenie retencji wśród HIPO – taka informacja zwiększa poczucie przynależności do organizacji.

4. Łatwiej jest rozwijać pracowników, gdy są tego świadomi. Człowiek bardziej angażuje się w działania, gdy zna powód, dla którego został w nie włączony, a także widzi ich sens.

5. Otwartość w komunikowaniu takich decyzji zachęca menedżerów do dalszej pracy nad rozwojem swoich podopiecznych

6. Ułatwia podejmowanie decyzji o awansowaniu.

7. Wzmocnienie pozytywnego wizerunku pracodawcy wśród pracowników.


Źródło: John Sullivan

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0