Kogo szuka branża telekomunikacyjna?

Z przeprowadzonej przez portal kariery monsterpolska.pl analizy wynika, że w branży telekomunikacyjnej poszukiwane są przede wszystkim osoby nastawione na realizację celów. Ambitnych kandydatów chętnie zatrudni  64% pracodawców.Nie jest zaskoczeniem, że najczęściej pojawiającym się kryterium w ofertach pracy było doświadczenie, którego wymagało 68% pracodawców. W telekomunikacji liczy się również wiedza specjalistyczna (62% ogłoszeń), głównie znajomość protokołów sieci UMTS i GSM, umiejętność programowania w językach skryptowych, środowiska UNIX/Linux oraz baz danych Oracle i języka SQL.

Ponadto pracodawcy w branży telekomunikacyjnej wymagają bardzo dobrej, komunikatywnej znajomości języka angielskiego (60%). Co ciekawe, wyższe wykształcenie nie jest tutaj najważniejszym kryterium pojawiającym się w ogłoszeniach o pracę. Tylko 36% ofert zawierało wymóg wyższego wykształcenia.

Idealny kandydat w telekomunikacji musi być osobą otwartą. W 44% analizowanych ogłoszeń liczy się komunikatywność, a w 35% umiejętność pracy w zespole. Ważna jest także dyspozycyjność i samodzielność (pojawiają się w co czwartym ogłoszeniu) oraz w 23% przypadków znajomość obsługi komputera.

Wśród pozostałych kryteriów stawianych przed kandydatami znalazły się  umiejętność analitycznego myślenia (20% ogłoszeń), gotowość pracy w stresie (16%), profesjonalne podejście (16%) oraz prawo jazdy kat. B (8%).


Źródło: Monster Polska

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0