Employer BrandingKnow HowKomunikacjaPressroomStrategia

Stypendium z wyboru – konkurs dla studentów

Trwa nabór aplikacji w I edycji unikalnego programu stypendialnegoStypendium z Wyboru – Daj się wybrać!”. Jest to inicjatywa Fundacji Absolvent.pl, skierowana do wszystkich studentów, uczących się w Polsce lub osób z polskim obywatelstwem, studiujących za granicą oraz absolwentów do roku od ukończenia studiów.

Stypendium z Wyboru umożliwia ambitnym, młodym ludziom pokonanie barier finansowych, stojących na drodze do realizacji ich celów edukacyjnych i zawodowych.

Pierwsze prace aplikacyjne można już obejrzeć na portalu www.stypendiumzwyboru.pl. Wśród uczestników są studenci/absolwenci z ośrodków akademickich z całej Polski – m.in. z Krakowa, Wrocławia, Bydgoszczy, Gliwic, Warszawy, Lublina, Szczecina, Gdańska.

Uczestnicy programu aplikują o stypendia na różne, często bardzo oryginalne, cele:

  • studia magisterskie w Wielkiej Brytanii,
  • wydanie tomiku poezji,
  • kurs oligofrenopedagogiki,
  • stworzenie galerii outdoor’owej,
  • samicę pytona zielonego z renomowanej hodowli, która stanie się filarem hodowli młodego inżyniera zootechniki,
  • wyjazd trenera Capoeiry, wielokrotnego mistrza Polski i Europy na Mistrzostwa Świata w Capoeira i wiele innych.

„W chwili obecnej mamy ponad 80 zgłoszonych prac aplikacyjnych. 30 z nich jest już umieszczonych
w serwisie, kolejne będą pojawiać się stopniowo w miarę postępu prac weryfikacyjnych. Kładziemy nacisk na to, aby prace aplikacyjne, które zakwalifikowane zostały do programu dotyczyły planów edukacyjnych i zawodowych uczestników. Dlatego każdą pracę aplikacyjną sprawdzamy pod tym kątem, przed zamieszczeniem jej na stronie www.stypendiumzwyboru.pl” –
mówi Katarzyna Godlewska, Prezes Fundacji Absolvent.pl.


Trwająca obecnie faza aplikacji zakończy się 24 kwietnia 2011 r. Do tego dnia studenci i absolwenci mogą zamieszczać na portalu www.stypendiumzwyboru.pl swoje prace aplikacyjne, w postaci krótkiego filmiku, eseju, video prezentacji, prezentacji czy montażu zdjęć.


Stypendium z Wyboru to pierwszy na polskim rynku program stypendialny, w którym przyznanie  środków nie zależy od wyników w nauce czy sytuacji materialnej uczestników. Decydują – ich kreatywność, ambicja i determinacja w dążeniu do rozwoju zawodowego oraz liczba i wysokość głosów w otwartym głosowaniu internautów.


Faza głosowania rozpocznie się 30 kwietnia 2011 r. i potrwa do 5 czerwca 2011 r. Stypendium otrzymają te osoby, które zdobędą największą i najwyższą liczbę głosów.


Wraz z rosnącą liczbą uczestników programu – rośnie także grono Mecenasów (firm, które wspierają młodych ludzi w dążeniu do doskonalenia umiejętności i zdobywania nowych kompetencji) oraz pula pieniędzy do rozdania. Dotychczas akcję wsparły m.in.: Polska Rada Biznesu, MDDP, Hewlett Packard, Provimi, MediaCap oraz jPalio.


KONTAKT DLA MEDIÓW:

Fundacja Absolvent.pl

Katarzyna Godlewska – kom. 607 181 010, kasia.godlewska@absolvent.pl

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0