Najlepsi rekruterzy wybierają Startpracę

ARTYKUŁ SPONSOROWANY: Najlepsi rekruterzy to ci, którzy potrafią w najszybszy i najbardziej efektywny sposób znaleźć najlepszych kandydatów. To decyduje o ich sukcesie, a także o sukcesie firmy.

W pracy każdego rekrutera największe wyzwanie stanowi wypracowanie systemu porządkowania swoich projektów rekrutacyjnych, ogłoszeń i spływających CV. Pierwszym krokiem jest zamieszczenie ogłoszenia na wielu portalach, w taki sposób, żeby w każdej chwili mieć do nich dostęp, a ewentualnych zmian można było dokonywać szybko i wygodnie. Kolejnym zadaniem jest wybór najlepszych CV z pośród setek otrzymanych aplikacji w sposób sprawny i efektywny – tak, żeby żaden wartościowy kandydat nie został pominięty. Z drugiej zaś strony tak, żeby nie tracić czasu na żmudne „przekopywanie się” przez sterty dokumentów. Co więcej, rekruterzy chcą przechowywać wszystkie aplikacje w jednym miejscu, logicznie i klarownie posortowane, dające się przeszukać w kilka chwil. Wreszcie, kolejnym zadaniem jest organizacja sprawnej komunikacji z kandydatami i planowanie spotkań.

Aby odnieść sukces w radzeniu sobie z tymi wyzwaniami, rekruterzy potrzebują sprawdzonego partnera, który daje przewagę w prowadzeniu rekrutacji. Jest nim Startpraca – dostępny online system wspomagający rekrutację zarówno w dużych, jak i w mikro przedsiębiorstwach.

Startpraca ma wiele przydatnych funkcji, dostosowanych do praktycznych potrzeb rekruterów.

Multiposting ogłoszeń pozwala rekruterowi wysyłać swoje ogłoszenia na wiele portali rekrutacyjnych za pomocą jednego kliknięcia, a także wprowadzać modyfikacje w czasie trwania ogłoszeń. Dzięki systemowi można jednocześnie zarządzać wieloma rekrutacjami na różne stanowiska, a także archiwizować projekty rekrutacyjne  i wracać do nich nawet po długim czasie. Przy poszukiwaniu pracowników na wiele stanowisk, pozwala to sprawnie zapanować nad gąszczem informacji i zadań. Korzystając ze Startpracy, rekruter może zarządzać spływającymi aplikacjami: oznaczać kandydatów według określonego klucza, oceniać ich i komentować oraz dzielić na grupy i kategorie. Dzięki specjalnemu narzędziu może tworzyć testy kwalifikacyjne, które umożliwiają lepszą ocenę dopasowania kandydatów do stanowiska. Rekruter ma również własną bazę CV, w której zebrane są wszystkie informacje na temat kandydatów i do której można wracać przy każdym kolejnym projekcie. Startpraca pomaga także w sprawach organizacyjnych. Komunikując się z kandydatami, rekruter może zapisywać szablony maili i wysyłać je do całych grup osób, informując o zaakceptowaniu lub odrzuceniu ich aplikacji, czy też zapraszana spotkanie. W każdej chwili może też odtworzyć historię korespondencji z danym kandydatem. System Startpraca zawiera także statystyki, które pozwalają ocenić skuteczność poszczególnych portali pracy w rekrutacji, co pozwala na bardziej efektywne planowanie budżetu. Warto dodać, że z jednego konta w Startpracy może korzystać wiele osób w firmie. Wspólnie mogą oceniać kandydatów i dodawać notatki oraz komunikować się ze sobą.

Podsumowując – system rekrutacyjny Startpraca jest przyjazny użytkownikowi i dostępny z każdego miejsca na świecie online. Nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania. Co więcej, można go teraz wypróbować w pełnej wersji i bez żadnych zobowiązań.  Startpraca oferuje aż 3-miesięczny, darmowy okres próbny, w czasie którego można przeprowadzać rekrutacje z jej wsparciem.

Jeśli szukasz sprawdzonego partnera w rekrutacji, wypróbuj Startpracę. Zajrzyj na www.startpraca.pl

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0