Employer BrandingKnow HowKomunikacjaPressroomStrategia

Lista Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce 2011 ogłoszona!

Great Place To Work® Institute Polska ogłosił Listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2011. Podczas uroczystej Gali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie uhonorowano 15 firm w dwóch kategoriach oraz przyznano jedno wyróżnienie specjalne dla „Firmy odpowiedzialnej społecznie”.
Great Place to Work® Institute Polska ogłosił już po raz trzeci Listę Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce. Lista honoruje polskie przedsiębiorstwa stosujące wyjątkowe praktyki i programy, które promują wartości wiarygodności, szacunku, uczciwości, dumy i koleżeństwa w relacjach między kierownictwem i pracownikami.

Nagrody są uznaniem dla pierwszych piętnastu firm w Polsce, które spełniają wysokie standardy zarządzania zasobami ludzkimi. O pozycji firmy na Liście decyduje łączna ocena dwóch aspektów: wyniku ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania Trust Index©) oraz audytu kultury organizacyjnej i praktyk HR (Audyt Kulturowy©).

W tegorocznej edycji wyróżniono firmy zatrudniające ogółem ok. 15 tys. pracowników. „Zwrot ankiet pracowniczych był wysoki i średnio w grupie laureatów kształtował się na poziomie 79%. Taki wynik gwarantuje wysoką wiarygodność badania, a jednocześnie wskazuje na to, że pracownicy dzieląc się swoimi spostrzeżeniami są świadomi
współuczestniczenia w budowaniu wartości charakterystycznych dla wspaniałych miejsc pracy.” – mówi Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu GPtW Institute Polska.

Instytut już trzeci rok z rzędu wyłania grupę Najlepszych Miejsc Pracy w naszym kraju. „Badanie opiera się na modelu Great Place to Work®, w którym zaufanie jest kluczowym pojęciem. Zaufanie w miejscu pracy to kwestia wiarygodności kierownictwa, jego szacunku wobec pracowników oraz ich uczciwego traktowania. Jeśli pracownicy ufają kierownictwu firmy, są dumni ze wspólnych osiągnięć, a jednocześnie współpracują w atmosferze koleżeństwa i życzliwości, to mamy do czynienia z takimi miejscami pracy, których szukamy.” – dodaje Maria Zakrzewski.
Tegorocznych laureatów nagrodzono w dwóch kategoriach:

Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2011 – organizacje zatrudniające do 500 pracowników:Wyróżnienie 15 firm tytułem Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce w edycji 2011, wobec 10 laureatów w zeszłym roku, było możliwe dzięki szerszemu zainteresowaniu przedsiębiorstw udziałem w prestiżowym badaniu Great Place to Work® prowadzonym na całym świecie oraz rosnącej świadomości kadry menedżerskiej, jak istotne jest tworzenie najlepszych warunków pracy dla swoich pracowników. „Pamiętajmy, że dzisiejsza Gala to uhonorowanie najlepszych spośród badanych firm. Pozostali uczestnicy badania dysponują natomiast obszerną wiedzą na temat tego, co muszą jeszcze poprawić i jak zarządzać zasobami ludzkimi, by dołączyć do najlepszych w przyszłym roku” – mówi Paweł Bochniarz, Przewodniczący Rady Nadzorczej GPtW Institute Polska.

Great Place to Work® Institute Polska przyznał również wyróżnienie specjalne dla „Firmy odpowiedzialnej społecznie”. Nagrodę tę otrzymał Microsoft w uznaniu za wyjątkową działalność społeczną i wolontariat pracowniczy.

Więcej informacji na www.najlepszemiejscapracy.pl

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0