Poszukiwani na warszawskim rynku pracy

Doradztwo personalne, informatyka, sprzedaż, finanse i bankowość to najbardziej deficytowe branże w Warszawie – podaje wiodący portal kariery monsterpolska.pl. Pracodawcy poszukują osób z sektora usług i wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Problemów ze znalezieniem pracy nie powinni mieć też telemarketerzy i operatorzy maszyn – informuje z kolei Warszawski Urząd Pracy.

Warszawski rynek pracy jest największy w Polsce, stopa bezrobocia jest tu najniższa i najłatwiej o znalezienie pracy. Sytuację wzmacnia dodatkowo to, że pracodawcy po zamrożeniu funduszy zatrudnienia na czas kryzysu, zaczynają poszukiwać nowych pracowników. Zachętą dla wszystkich do poszukiwania pracy w stolicy, jest także fakt, iż średnie warszawskie zarobki są najwyższe z całej Polski. Dodatkowym plusem warszawskiego rynku jest to, iż stosunkowo łatwiej znaleźć tu pracę niż w innych miastach Polski. Wiąże się to bezpośrednio z napływem kapitału na rynek i planowanymi inwestycjami. Takie wydarzenia jak Euro 2012 generują ogromne zapotrzebowanie na pracowników zarówno tych fizycznych, z sektora usług, jak i na wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Ponadto stolica Polski jest liderem w pozyskiwaniu funduszy unijnych, co także pośrednio generuje nowe miejsca pracy.

Warszawa jest miastem, gdzie łatwiej się żyje ze względu na rozbudowaną infrastrukturę i dostępność do dóbr publicznych. Chociaż koszty życia w stolicy są stosunkowo wysokie, wiele osób szuka tu zatrudnienia ze względu na dużą liczbę ofert pracy.

Na rynku pracy wciąż pojawiają się nowe możliwości. Według danych monsterpolska.pl, pracodawcy stawiają teraz na wysoko wykwalifikowanych i wszechstronnych pracowników, którzy nie tylko będą fachowcami w swojej dziedzinie, ale posiadają też wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, będą godnie reprezentować firmę i bez trudu poradzą sobie we współpracy z kolegami.

Pracodawca szukający na przykład informatyka, będzie teraz poszukiwał osoby z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem, ale poza tym na pewno niezbędna jest znajomość języków obcych. Ponadto idealny kandydat musi posiadać dodatkowe kompetencje i takie cechy charakteru jak elastyczność i kreatywność” – podkreśla Małgorzata Majewska z monsterpolska.pl. Według raportu Warszawskiego Urzędu Pracy ze znalezieniem zatrudnienia nie powinni mieć także problemów pracownicy o niższych kwalifikacjach: telemarketerzy, operatorzy maszyn drogowych, parkieciarze, mechanicy autobusowi, ankieterzy.


Źródło: monsterpolska.pl

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0