Zmiany w systemie pracy urzędników służby cywilnej

Osoby zatrudnione w służbie cywilnej m.in. w urzędach wojewódzkich, skarbowych czy ministerstwach będą otrzymywać rekompensatę za nadgodziny w formie zwiększonego czasu wolnego. Urzędnicy nie otrzymają więc zwiększonego wynagrodzenia za dodatkową pracę.

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna pracownicy i urzędnicy służby cywilnej (SC) z wyłączeniem stanowisk kierowniczych będą otrzymywać za pracę w godzinach nadliczbowych zwiększony o 25 proc. wymiar czasu wolnego. Wtedy za dodatkową godzinę przysługiwałby im czas wolny w wymiarze godziny i 15 minut.

Z kolei za pracę w niedziele i święta oraz w porze nocnej czas wolny będzie powiększony o 50 proc. Natomiast osoby zatrudnione na wyższych stanowiskach będą otrzymywać rekompensatę 50 proc. wymiaru czasu wolnego tylko za pracę nadliczbową w niedziele i święta lub w nocy.

Projekt założeń poza nadgodzinami przewiduje też, że pracownicy SC będą mogli być oceniani częściej niż raz na dwa lata, nie wcześniej jednak niż po upływie sześciu miesięcy od ostatniej oceny. Zmiany dotyczą też urlopów dla urzędników. Będą musieli mieć dwa razy dłuższy staż pracy, aby zyskać 12 dni dodatkowego urlopu wypoczynkowego.

W projekcie założeń nie wskazano jednak, kiedy proponowane zmiany wejdą w życie. Szef służby cywilnej pracuje na nimi od początku swojej kadencji, tj. od kwietnia 2009 r.

Źródło: gazetaprawna.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0