Nowy gracz na rynku rekrutacji

Grupa Oxinia, światowy lider w dziedzinie specjalistycznych rekrutacji wchodzi na rynek Polski z ofertą rekrutacji na stanowiska wyższego oraz średniego szczebla w finansach. Wchodząca w skład grupy, nowopowstała firma Purcon Finance, która w pierwszej kolejności ruszyła na podbój polskiego rynku pod koniec drugiego kwartału 2010 roku, chce stać się liderem w dziedzinie pozyskiwania menadżerów do działów finansów, kontrolingu, księgowości, audytu, analiz i innych.

Reprezentantem międzynarodowej grupy w dziedzinie finansów na terenie naszego kraju będzie Marcin Kostera.

Nasz zespół stanowią osoby mające praktyczne, wieloletnie doświadczenie na stanowiskach finansowych takich jak Analityk Finansowy, Kontroler Finansowy czy Menadżer Finansowo – Administracyjny – informuje Marcin Kostera, Dyrektor Zarządzający Purcon Finance – Dotychczasowe doświadczenia na rynku polskim pokazują, że procesy rekrutacji przeprowadzane są w głównej mierze przez konsultantów mających w większości przypadków wykształcenie oraz doświadczenie ekonomiczne, kadrowe czy psychologiczne. Pozwala to ocenić kompetencje miękkie, ale nie zawsze wystarcza do oceny twardych – dodaje.

Przygotowując strategię działania, jako cel nadrzędny Marcin Kostera postawił sobie satysfakcję klienta poprzez dostarczenie mu jak najwyższej jakości kadr.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że żaden inny dział w przedsiębiorstwie czy banku, nie wymaga wiedzy merytorycznej swoich pracowników bardziej niż finansowy oraz księgowy. Nikt nie potrafi ocenić finansisty lepiej niż inny finansista. Ta idea przyświeca nam podczas procesów rekrutacji na poszczególne stanowiska. Nasza dociekliwość w zadawaniu pytań z obszarów budżetowania, analizy finansowej, planowania finansowego, sprawozdawczości i wielu innych aspektów, przy jednoczesnych mocnych fundamentach wiedzy z tego zakresu, pozwala nam dopasować odpowiednich kandydatów do wielu kluczowych czy specjalistycznych stanowisk u naszych klientów.

Jako wyróżnik, Marcin Kostera, Dyrektor Zarządzający oraz partner Purcon Finance w Polsce, wymienia więc przede wszystkim pionierskie podejście do procesu rekrutacji. Jak widać jedną z nowości, będącą podstawowym wyróżnikiem Purcon Finance na rynku, ma być nowatorskie podejście do oceny wiedzy merytorycznej kandydatów.

Innym, nie mniej istotnym, wyróżnikiem jest zawężenie profilu działalności Purcon Finance do stanowisk związanych z finansami, księgowością, kontrolingiem, co pozwala skierować całą uwagę i doświadczenie na ten właśnie obszar działalności biznesowej przedsiębiorstw.

Firma Purcon Finance, jako pierwsza z grupy Oxinia zamierza świadczyć usługi w zakresie rekrutacji w finansach. Projekt ten zostanie w pierwszej kolejności wprowadzony na terenie Polski. Jak zapewnia jednak Dyrektor, w przypadku silnego zainteresowania w planach przewidziane jest rozszerzenie obszaru działania na inne kraje.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0