Zostań cyfrowym nomadą!

Moje biuro jest wszędzie. W klimatycznej knajpie w centrum miasta, w parku, w galerii handlowej, w hotelowym lobby, w samolocie, w kolejce wkd. Jestem nomadą rynku pracy, cyfrowym beduinem i jedyne co mnie ogranicza to technologia. A właściwie to ona umożliwia mi to, co kiedyś było niemożliwe. I daje klucz do zupełnie innego życia.

Mówicie, że flexi jest do bani? Że nie można nawiązać normalnych relacji w zespole, jeśli pracuje się elastycznie? Że najlepiej jest, jeśli się wszystko samemu na własne oczy zobaczy, że spotkania twarzą w twarz są konieczne? Że nie da się pracować z szefem i klientem na odległość? Udowodnię Wam, że korzystając z technologii możliwe jest prawie wszystko. Nawet zdalna praca z Karaibów w 20-osobowym zespole rozsianym po całym świecie.1. Skype – umożliwia tanie rozmowy audio i video w czasie rzeczywistym. Do tego telekonferencja i zespół wszystko wie i wszystko widzi. Pewnie, że to nie to samo co spotkanie w sali konferencyjnej. Ale flexipraca to nie to samo co bycie przyspawanym do biurka przez 8 godzin. Co wybierasz?

2. Google Docs – Potrzebna jest praca kilku osób na jednym dokumencie? Prezentacja, arkusz kalkulacyjny, tekst? Zapraszam do dokumentów Google’a. Twój klient i Ty, lub członkowie Twojego zespołu możecie wspólnie tworzyć jeden dokument po zalogowaniu. Pewnie, że to nie to samo, co wydrukowanie dokumentu i pokreślenie go czerwonym długopisem. To jest lepsze!3. Kalendarz z rodziny Google’a. Niezłe narzędzie  i łatwość zarządzania spotkaniami i telekonferencjami. Pewnie, że to nie to samo, co zapisywanie wszystkiego w kalendarzu. Google Calendar przypomni Ci o każdym zapisie z kalendarza.

4. Microsoft Windows Live – komunikator, e-mail, przeglądarka zdjęć, przechowywanie plików i zdjęć, narzędzie do blogowania – wszystko w jednym miejscu. Pewnie, że to nie to samo, co latanie po pokojach w biurze z wydrukami, trzymanie dokumentów w segregatorach, etc. To jest lepsze!

5. Zoho – alternatywa dla Google Docs6. Hotspots.pl – będziesz dziś w centrum Krakowa i chciałbyś/aś gdzieś popracować? Sprawdź gdzie jest darmowe WIFI korzystając z wyszukiwarki. Znajdziesz hotspota wszędzie – w knajpie, w akademiku, czy na lotnisku.

7. Makeuseof.com – nie masz pojęcia ile jest przydatnych i darmowych aplikacji do flexipracy. Skorzystaj z Makeuseof.com i zdobądź choć blade pojęcie.

8. Nomadesk.com – zewnętrzna przechowalnia plików. Ładujesz dokumenty i masz wszystko w jednym miejscu. Tak jak Twoi kontrahenci, współpracownicy.9. Bambuser.com – chcesz pokazać współpracownikom, klientom coś istotnego w czasie rzeczywistym? Bambuser pokaże na żywo film z Twojej kamery lub komórki.

10. Jott.com – zmienia Twój głos w email, sms, przypomnienie o spotkaniu, etc. Raczej pewnie bardziej miłe niż przydatne.

Jest tego więcej! Ale wszystkiego nie znam (ba, pewnie znam tylko niewielki odsetek). Jeśli więc korzystacie z innych narzędzi – wpisujcie!

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0