eRecruiter dla Polskiej Rady Biznesu

Pod koniec maja zakończyło się zbieranie zgłoszeń do siódmej już edycji programu „Kariera”, organizowanego przez Polską Radę Biznesu.

Studenci i absolwenci walczyli o 79 płatnych staży wakacyjnych w firmach członków Polskiej Rady Biznesu, wśród których znalazły się m.in.: Grupa ITI, PGE Polska Grupa Energetyczna SA, Bakalland SA, Kulczyk Holding, Bank Pekao SA czy BRE Bank. W selekcji aplikacji wsparł organizatorów internetowy system eRecruiter, oferowany przez Grupę Pracuj.

Aby wziąć udział w konkursie należało rozwiązać jeden z trzech case studies zamieszczonych na stronie Polskiej Rady Biznesu oraz wypełnić formularz aplikacyjny. Do konkursu zgłosiło się ponad 200 osób. Dzięki systemowi eRecruiter możliwa była szybka, automatyczna selekcja zgłoszeń, między innymi pod kątem pożądanego miejsca odbycia stażu, znajomości języka obcego czy umiejętności obsługi preferowanego przez pracodawcę programu komputerowego.

Dzięki naszemu rozwiązaniu rekruterzy bardzo szybko mogli stworzyć listę najbardziej odpowiednich dla ich firm kandydatów, a dosłownie za pomocą dwóch kliknięć umówić się z nimi wszystkimi na spotkanie, na przykład w celu przeprowadzania assessment center – mówi Marcin Sieńczyk, odpowiedzialny za rozwój systemów wspomagających rekrutację w Grupie Pracuj.

eRecruiter umożliwia również bieżące informowanie kandydata o etapie rekrutacji, na jakim się znajduje lub niezwłoczne przesłanie informacji zwrotnej osobom, których aplikacje zostały odrzucone

Coraz więcej rekruterów przywiązuje do tego wagę, bo sprawna i otwarta komunikacja z kandydatami wpływa na wizerunek firmy jako pracodawcy i jest jednym z kluczowych zagadnień employer brandingu – dodaje Marcin Sieńczyk.

Źródło: Pracuj.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.





Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0