Mazowsze może mieć więcej dobrych miejsc pracy!

Specjaliści z Powiatowych Urzędów Pracy na Mazowszu oraz samorządowcy z Mazowsza w większości wskazali, że wzorcowy model miejsca pracy w Warszawie, to taki, który cechuje odpowiedni dochód z pracy, szybki wzrost branży, wysoka ocena pracodawcy oraz komfort pracy. Z kolei nieco inaczej sytuacja wygląda w Powiatach Mazowsza, gdzie jak się okazuje obok najważniejszej cechy jaką jest dochód z pracy ogromne znaczenie mają trwałość pracy, praca etatowa z ZUS-em czy praca w sektorze publicznym.

Tak brzmią najważniejsze wnioski, z opracowanego przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, raportu pn.: „Praca Wysokiej Jakości. Mechanizmy, instrumenty i rozwiązania dla zwiększenia liczby dobrze płatnych miejsc pracy w województwie mazowieckim.” W bezpłatnym raporcie znajdą Państwo oprócz wzorcowego modelu miejsca pracy także omówienie zasadniczych trendów rozwoju rynku pracy, w tym pracy wysokiej jakości w województwie mazowieckim, pokazujące ogromny dualizm rynku pracy na Mazowszu, badanie porównawcze w zakresie wspierania pracy wysokiej jakości na Mazowszu i w trzech regionach porównawczych obejmujących: Region Helsinek, Region Madrytu, Region Berlina – Brandenburgii a także rekomendacje dla polityki wspierania rynku pracy zmierzające to tworzenia miejsc pracy wysokiej jakości.

Jednak jak tworzyć takie dobre miejsca pracy? Czy można udoskonalić te już istniejące? Czy są takie dziedziny gospodarki, które mają największy potencjał tworzenia dobrych miejsc pracy? Jakie są możliwości wspierania dziedzin opartych na wiedzy jako atrakcyjnego źródła miejsc pracy wysokiej jakości? Czego brakuje w mechanizmach polskiej polityki gospodarczej co mogłoby sprzyjać tworzeniu dobrych miejsc pracy?
Odpowiedzi na te i inne pytania poznają Państwo w trakcie bezpłatnej konferencji, na którą serdecznie zapraszamy, pt.:

Miejsca pracy wysokiej jakości na Mazowszu. Budowa atrakcyjnego rynku pracy poprzez program wsparcia dla dziedzin przyszłości”, która odbędzie się 25 maja 2010 r. o godzinie 11:00 w Siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej przy ulicy Trębackiej 4 w Warszawie (sala 205).

W trakcie konferencji o strategii rozwoju Mazowsza w kontekście atrakcyjnego rynku pracy opowie przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego z kolei możliwości wspierania tworzenia miejsc pracy wysokiej jakości przez partnerstwa lokalne przedstawi Sekretarz Powiatu Sokołowskiego (szczegółowy program znajduje się na stronie www.premium-praca.pl oraz www.iped.pl)

Projekt „Praca wysokiej jakości (PWJ). System identyfikacji dziedzin o dużych potencjałach wzrostu zatrudnienia wysokiej jakości w woj. mazowieckim. Mechanizmy, instrumenty i rozwiązania”, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, miał na celu zbudowanie systemu, który pozwoli zidentyfikować dziedziny i przedsiębiorstwa posiadające duży potencjał tworzenia miejsc pracy wysokiej jakości w woj. mazowieckim i zaproponować działania mające na celu większe wykorzystanie tego potencjału. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej projektu www.premium-praca.pl i Instytutu www.iped.pl.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0