HRMS dla managerów MSP

W marcu br. w Internecie została uruchomiona nowa internetowa usługa: Human Resources Management System (HRMS), skierowana do kadry managerskiej sektora MSP. Projekt był współfinansowany z programu POIG 8.2. „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B”.

HRMS

Celem projektu było  uruchomienie usług wspomagających prowadzenie działalności operacyjnej w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi – w kontekście prowadzonych i planowanych przez pracowników projektów. Usługi te bazują na autorskiej platformie informatycznej, której pomysłodawcą i wykonawcą jest spółka Edge Solutions. Z HRMS można korzystać poprzez każdą standardową przeglądarkę internetową. „Choć HRMS jest systemem, to właściwie należy rozumieć go jako usługę udostępnianą przez Internet w modelu SaaS. Każdy, kto chce korzystać z tych usług, może to robić wyłącznie przez przeglądarkę – nie musi kupować licencji, ani niczego instalować na swoich komputerach” – tłumaczy Bartosz Kalinowski, prezes Edge Solutions.


Twórcy HRMS chcieli wypenić niszę, stworzyć usługę internetową, która pozwoliłaby zebrać w jednym miejscu informacje o pracownikach, klientach oraz realizowanych dla nich projektach (bieżących i planowanych). Zamiast tworzyć kolejny „system z pudełka”, postawiono na nowy trend w świecie informatyki – wyprodukowano standaryzowaną usługę, dostępną w formie abonamentu.

HRMS pozwala m.in.:

  • prowadzić ewidencję pracowników i ich kompetencji,
  • prowadzić ewidencję klientów i realizowanych projektów,
  • planować projekty, wymagany czas pracy, a także koszty ich realizacji,
  • generować raporty w zakresie czasu pracy, nasycenia pracowników pracą, postępów realizacji projektów,
  • system zawiera też funkcję dodatkową – giełdy zasobów pracy, która polega na możliwości prezentacji wolnych zasobów osobowych „na sprzedaż”.

HRMS dostępny jest przez Internet, bez konieczności instalacji oprogramowania i inwestowania w dodatkowy sprzęt. Interfejs użytkownika pozwala pracować w systemie natychmiast po uzyskaniu kodu internetowego dostępu – niepotrzebne są szkolenia. Raporty generowane przez platformę mogą być indywidualizowane oraz zawierać firmową identyfikację wizualną.

Dla kogo?

Aplikacja dedykowana jest głównie firmom z sektora MSP. Beneficjentami usługi mogą być firmy, które świadczą usługi outsourcingu pracowniczego, realizują projekty wspólnie z zewnętrznymi firmami lub kooperantami, zajmują się rekrutacją specjalistów. Z HRMSa mogą korzystać też firmy, które chcą zarządzać i wewnętrznie planować czas pracy swoich pracowników poprzez przypisywanie ich do konkretnych projektów.

Dalszy rozwój

Najbliższe plany rozwoju usługi HRMS zakładają dodanie możliwości tworzenia przez firmy MSP konsorcjów. „Konsorcja złożone ze specjalizujących się, mniejszych firm mogą być konkurencyjne względem większych przedsiębiorstw. Wspólnymi siłami takie grupy przedsiębiorców mogą realizować projekty, które dotychczas były nieosiągalne dla pojedynczych, niewielkich firm” – dodaje Bartosz Kalinowski.

Wymagania sprzętowe

HRMS udostępniany jest w modelu SaaS (model Software as a Service, tj. oprogramowanie udostępniane jako usługa), dzięki czemu eliminuje bariery związane z kosztami początkowymi uruchomienia aplikacji (zakup licencji, wdrożenie, szkolenia, upgrade wersji). Jedyne wymagania sprzętowe dla tej usługi to komputer z dostępem do Internetu. Edge Solutions informuje, że umożliwia przetestowania systemu przez zainteresowane firmy.

O Edge Solutions

Edge Solutions zostało założone w 2003 roku w Belgii, przez polskich specjalistów z zakresu telekomunikacji i konsultingu. Od 2005 roku firma funkcjonuje w Polsce jako sp. z o.o., a większość usług świadczy z Polski na rynek globalny. Wśród zagranicznych klientów firmy znajdują się np. British Airways, Deutsche Bank, a w Polsce m.in.: AVIVA (Commercial Union), First Data Poland, ING, Play, Sygnity, Centrum Projektów Europejskich.

Więcej informacji na stronach: www.intraout.pl, www.edge-solutions.net

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0