PricewaterhouseCoopers Pracodawcą Roku

Już po raz 18. AIESEC Polska przedstawiło wyniki badania „Pracodawca Roku” przeprowadzonego wśród studentów z 43 uczelni wyższych. Najbardziej cenioną przez nich firmą po raz kolejny (piąty z rzędu) został PricewaterhouseCoopers.

Kolejne miejsca przypadły:  Ernst & Young (II), Deloitte (III), KPMG (IV) , Google (V).

Celem badania „Pracodawca Roku” jest wyłonienie grupy 50 pracodawców najbardziej atrakcyjnych w oczach studentów kierunków ekonomicznych oraz dostarczenie firmom informacji na temat ich potencjalnych pracowników. Dzięki temu korporacje mogą skutecznie budować kompleksową strategię wizerunkową uwzględniając preferencje przyszłych absolwentów. Jest to największe badanie ankietowe w Polsce. Objęło swoim zasięgiem około 5000 studentów z największych ośrodków akademickich w Polsce.

Uroczyste wręczenie statuetek z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz innych osobistości ze świata biznesu i polityki odbyło się pod czas uroczystej gali 23 marca 2010 roku w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Czołowe miejsca przypadły firmom:

Badania pokazały, że w opinii młodych ludzi przy wyborze pierwszej pracy najistotniejsze są czynniki społeczne takie jak dobra atmosfera w pracy, satysfakcja z niej oraz szacunek dla życia prywatnego pracowników. Co ciekawe, aspekt finansowy znalazł się dopiero na drugim miejscu. Statystyczny student chciałby na początku zarabiać średnio 2445 PLN brutto, a więc mniej niż w roku ubiegłym.

Źródło: poradnik-praca.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0