Innowacje w rekrutacji. Jak rekrutować szybciej, skuteczniej i oszczędniej. Nowe technologie w rekrutacji

testFirma Prime Assessment wprowadza innowacyjne metody, które sprawią, że procesy rekrutacyjne prowadzone przez polskie przedsiębiorstwa będą efektywne, szybkie i tanie, a kandydaci oceniani w sposób obiektywny przy zachowaniu równych szans.

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwom zależy na tym, aby proces rekrutacji nowego pracownika przebiegał szybko oraz jednocześnie efektywnie. Oczekują one tego, aby w jak najkrótszym czasie zatrudniony został jak najlepszy kandydat. Co więcej, trudne czasy zmuszają firmy do szukania oszczędności nawet w tym, niezwykle ważnym obszarze. Często jednak okazuje się, że mimo poniesionych kosztów zatrudniony pracownik nie spełnia pokładanych w nim nadziei.

Sytuacja na krajowym rynku pracy powoduje, iż na jedno stanowisko pracy aplikują często setki kandydatów. Nieumiejętny proces doboru może powodować problemy zarówno dla pracodawcy jak i kandydatów. Z punktu widzenia przedsiębiorcy zastosowanie niewłaściwych metod rekrutacyjnych może spowodować, że organizacja „przeoczy” najlepszego kandydata z grupy, a czasem nawet zatrudni słabą osobę. Generuje to bardzo wysokie straty finansowe. Każdy proces rekrutacyjny ma przecież swój koszt, zarówno bezpośredni, jak i pośredni. Jest on związany z zakupem określonych usług rekrutacyjnych, metod czy też narzędzi rekrutacyjnych. Nie można również zapominać o wydatkach związanych z logistyką samego procesu. Straty finansowe organizacji rosną drastycznie w przypadku zatrudnienia pracownika, który nie staje na wysokości powierzanych mu zadań (wdrożenie, szkolenie oraz adaptacja nowego pracownika wiążą się przecież z istotnymi nakładami inwestycyjnymi firmy). Patrząc natomiast z perspektywy kandydata najważniejsze jest, aby wszyscy uczestnicy procesu rekrutacji mieli równe szanse zdobycia upragnionej pracy. Niestety metody rekrutacyjne wykorzystywane nawet w uznanych organizacjach nie zapewniają obiektywizmu oceny, pomimo iż na pierwszy rzut oka wyglądają świetnie. Niestety „pod powierzchnią” takich metod często nie kryje się żadna wartość.

Od pewnego czasu badacze z krajów zachodnich są w stanie udzielić informacji na temat tego, jakie narzędzia cechują się największą efektywnością w procesach selekcyjnych. Przygotowanie najlepszego z nich (pozwalającego rekrutować znacznie szybciej, trafniej, taniej i przy zachowaniu maksymalnego obiektywizmu) jest niezwykle kosztowne i skomplikowane. Do tej pory tego typu narzędzia wykorzystywane były tylko w najbardziej rozwiniętych krajach. Stosowali je między innymi: Departament Obrony USA, Siły Powietrzne (Air Force) oraz Odziały Marines. Dzięki pracy badawczej i wdrożeniowej Prime Assessment narzędzie to zostało stworzone i zaadaptowane do realiów polskiego biznesu. Od dziś również w Polsce można korzystać z najlepszych dostępnych metod. Procesy rekrutacyjne będą prowadzone w sposób efektywny, szybki i tani, a kandydaci oceniani w sposób obiektywny, z zachowaniem równych szans.

O FIRMIE

Prime Assessment jest pierwszą polską firmą specjalizującą się w konstrukcji narzędzi psychometrycznych na użytek procesów selekcji i rekrutacji oraz wykorzystaniu badań empirycznych w swojej działalności. Narzędzia tworzone przez Prime Assessment oraz stosowana metodologia powstają w oparciu o najnowsze zdobycze wiedzy z zakresu psychometrii jak i IT. Dzięki temu pomiar psychologiczny staje się prosty, niezwykle precyzyjny oraz znacznie krótszy niż dotychczas. Prime Assessment świadczy również usługi doradcze związane ze stosowaniem testów psychometrycznych, badaniami wewnątrz organizacji oraz doradztwem biznesowym w obszarze HR

Co wyróżnia Prime Assessment:

  • oferta innowacyjnych narzędzi
  • świeże badania walidacyjne na polskich próbach
  • nacisk na poprawność metodologiczną
  • zaplecze badaczy, statystyków, psychometrów, psychologów
  • najświeższe rozwiązania IT, gwarantujące bezpieczeństwo
  • nowatorskie podejście do powszechnie znanych metod
Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0