Wyraźnie widać optymizm – relacja z HR lunch meeting w Gdańsku

lunchmeetingTrzecie spotkanie z cyklu HR lunch meetingów odbyło się w Gdańsku 23 września 2009 roku. Tradycyjnie rozpoczęło się prezentacją wprowadzającą, która była punktem wyjścia do dalszej dyskusji.Prelegentem był Pan Witalis Korecki (SHARP Manufacturing Poland), który przybliżył nam działania jakie w obliczu spowolnienia gospodarczego podjęła jego organizacja oraz efekty, jakie udało się w ten sposób osiągnąć. Jednym z opisywanych rozwiązań był system „sign up”. Umożliwiał on zwalnianym pracownikom (głównie były to osoby, którym wygasły terminowe umowy o pracę) pozostawanie w kontakcie z organizacją na wypadek potrzeby ponownego zatrudniania personelu. W systemie zarejestrowało się 59% pracowników, z których cześć już ponownie pracuje w fabryce.

W czasie dyskusji, która trwała blisko dwie godziny, udało się poruszyć między innymi wątek dotyczący pozytywnych zmian, jakie  – zdaniem uczestników spotkania – utrwalą się w organizacjach po wyjściu gospodarki z etapu spowolnienia.

Jedna z tych zmian opisana była przez przedstawiciela administracji publicznej, który stwierdził, że od niedawna w strukturach lokalnych porzucono praktykę zatrudniania nowych osób na miejsce pracowników emerytowanych, a zaczęto szukać sposobu na podniesienie efektywności zespołów, którym udaje się realizować zlecone zadania w okrojonym składzie.

Inną korzyścią, jaką przyniosło spowolnienie gospodarcze jest umocnienie się zespołów, które poradziły sobie z dekoniunkturą oraz skorygowanie tych słabych stron i błędów organizacji, które w czasie bumu gospodarczego były trudne do zdiagnozowania.

Jednym z najbardziej interesujących wniosków ze spotkania był wyraźny optymizm dotyczący kolejnych miesięcy wśród przedstawicieli różnych branż. Widać, że drugi etap naszego cyklu spotkań daje szanse na pierwsze podsumowania tego, czego nauczyło nas spowolnienie.

W spotkaniu uczestniczyło 19 osób, które reprezentowały organizacje z północnej Polski. Trzeci HR lunch meeting odbył się w Gdańsku w Hotelu Qubus.Uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za obecność i zaangażowanie.

Jednocześnie zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie, tym razem 21 października w Poznaniu.

Zdjęcia ze spotkania na stronie Kontekst HR

Źródło: Kontekst HR

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0