Firmy przyjazne pracownikom 50+

50Trwa pierwszy ogólnopolski konkurs „Praktyki przyjazne pracownikom 50+” organizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Polską Konfederacją Pracodawców Prywatnych Lewiatan, w ramach programu „Zysk z dojrzałości”.

Organizatorzy zapraszają organizacje i instytucje zainteresowane udziałem w konkursie na otwarte konsultacje w dniu 10 września w godzinach 15 – 17 w siedzibie ARFP w Warszawie (ul. Marszałkowska 6/6). Chętni proszeni są o potwierdzenie udziału na adres e-mailowy j.tokarz@filantropia.org.pl

Konkurs „Praktyki Przyjazne Pracownikom 50+” jest realizowany w podziale na dwie kategorie:
1. Praktyki pracodawców przyjazne pracownikom 50+
oraz
2. Praktyki pośrednictwa pracy i szkoleń na rzecz osób 50+

Zgłoszenia w pierwszej kategorii mogą składać pracodawcy, zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego, opisując dobre praktyki w zakresie polityki personalnej firmy i rozwiązań przeciwdziałających dyskryminacji w różnych obszarach funkcjonowania miejsca pracy.
W drugiej kategorii dobre praktyki zgłaszają firmy, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne prowadzące działalność z zakresu pośrednictwa pracy, szkoleń i doradztwa, mające na celu podwyższenie kwalifikacji, rozwój zawodowy czy zwiększenie szans na rynku pracy osób po 50. roku życia.

Zgłoszenia oceniać będzie Kapituła Konkursu, w której skład wchodzą: Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan, dr Agnieszka Chłoń-Domińczak, była wiceminister pracy i polityki społecznej, odpowiedzialna za reformę emerytalną, Witold Orłowski, główny doradca PricewaterhouseCoopers, Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Grzegorz Turniak, prezes BNI Polska.

W obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej ważne jest, aby mówić o problemach osób 50+ i uświadamiać społeczeństwu oraz rządzącym konieczność wsparcia ich w przezwyciężaniu trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się duży odsetek tej populacji. Oprócz aktywizowania i zachęcania grupy 50+ do pozostawania na rynku pracy, trzeba też przygotować rynek i pracodawców do utrzymania w zatrudnieniu pracowników w tej grupie wiekowej. Jednym z najskuteczniejszych sposobów przekonywania pracodawców do zatrudniania osób 50+ są dobre praktyki czyli przykłady tych firm, które to robią, z pożytkiem dla pracowników i pracodawców.

Formularze i regulamin konkursu można pobrać ze stron organizatorów.

Źródło: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0