Szkolenia przez telefon

phoneJak donosi Gazeta Prawna, branża szkoleniowa chce zarabiać na m-learningu, czyli szkoleniach przez telefony komórkowe. To będzie przyszłościowy biznes – uważają eksperci.

W Polsce – jak szacują przedstawiciele rynku – e-learning to na razie nie więcej niż 10 proc. wszystkich wydatków firm na szkolenia. Ale to będzie się zmieniać. W ubiegłym roku według szacunków branży firmy wydały na e-szkolenia około 250–260 mln zł. Jednak mimo to firmy e-learningowe liczą, że wartość całego rynku wzrośnie do około 270–280 mln zł.

Przedstawiciele rynku zaczynają zdawać sobie jednak sprawę, że branża szkoleniowa nie zatrzyma się na e-learningu. Rozwój technologii sprawi, że za chwilę oferta e-learningu będzie niewystarczająca. Tak jak dziś niewystarczająca jest oferta szkoleń tradycyjnych.

Już dziś coraz więcej osób korzysta z mobilnego internetu dzięki coraz lepszym telefonom i szerszemu (a także tańszemu) dostępowi do sieci. A to dopiero początek. Według specjalistów firm Informa Telecom & Media w roku 2010 nawet połowa ludzi na świecie może mieć dostęp do mobilnego internetu. Zainteresowanie firm szkoleniowych tym tematem widać podczas branżowych konferencji, podczas których coraz częściej mówi się o m-learningu, na świecie powstają nawet organizacje czy serwisy internetowe zajmujące się tematem.

Źródło: gazetaprawna.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0