Bezpłatne szkolenia dla zwalnianych pracowników

pomocpracownikomStoisz przed koniecznością zwolnień w swojej firmie i chciałbyś pomóc swoim pracownikom odnaleźć się na rynku pracy? Firma L.GRANT HR Consulting została współrealizatorem projektu unijnego, który zakłada pomoc zwalnianym pracownikom w wejściu na rynek pracy.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Oferta przedstawia się następująco:

1.Kto może wziąć udział?
Usługi skierowane są do pracowników z woj. wielkopolskiego, którzy są zagrożeni utratą pracy lub w okresie wypowiedzenia.

2.Warunki rozpoczęcia działań?
Grupa osób zainteresowanych zajęciami musi liczyć 10 osób (nie mniej i nie więcej). Muszą być to osoby spełniające warunek pkt 1.

3.Z czego składa się projekt?
Program zajęć przewiduje 5 dni warsztatów grupowych + 4h indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym. Tematyka warsztatów: opracowanie dokumentów aplikacyjnych (CV i list motywacyjny), rynek pracy, kontakt z pracodawcami, udział w przykładowej sesji testowej (autorska adaptacja metody MBTI) i przekazanie uczestnikom powstałego na tej podstawie profilu kompetencyjno-osobowościowego. Dodatkowo w trakcie trwania spotkań poszukujemy ofert pracy dla uczestników. Stworzone CV i listy przekazujemy w dowolnej formie – druk, mail, płyta. W trakcie warsztatów zapewniamy uczestnikom posiłek.

4.Czy pracodawca podejmuje jakieś oficjalne zobowiązanie?
Nie, jednak przychylność pracodawców jest bezcenna w momencie, gdy chcemy opowiedzieć zwalnianym pracownikom o projekcie, ponieważ najlepiej sprawdza się spotkanie informacyjne na terenie zakładu. Wszystkie pozostałe działania mogą być wykonywane na zewnątrz w wynajmowanej sali. W przypadku gdy pracownicy są w okresie wypowiedzenia, ale jeszcze pracują, pracodawca musi (nieformalnie – bez podpisów i formularzy) wyrazić zgodę na udział w warsztatach i umożliwić pracownikom wzięcie w nich udziału (jeśli odbywają się one w czasie godzin pracy).

5.Czy szkolenia mogą być prowadzone na terenie zakładu?
Tak, w takim wypadku istnieje możliwość pokrycia przez nas kosztów wynajęcia sali szkoleniowej. Przysługujący posiłek może zostać zamówiony firmowej stołówce lub restauracji.

6.Czy warsztaty mogą odbywać się w nietypowych godzinach, np od 6.00 rano albo od 14.00?
Godziny spotkań dostosowane są do wymagań i sugestii uczestników projektu.

7.Kto i kiedy może brać udział?
Projekt kończy się we wrześniu 2009. Udział mogą brać udział wyłącznie pracownicy na okresie wypowiedzenia lub zagrożeni utratą pracy z terenu woj. wielkopolskiego. Warunkiem koniecznym szkolenia jest utworzenie grupy 10-osobowej. W przypadku większej ilości chętnych istnieje możliwość uruchomienia kolejnych grup.
Zajęcia nie są skierowane do osób bezrobotnych.

Szczegółowych informacji o projekcie udziela:
Daniel Binda
daniel.binda@lgrant.com
kom. 600 00 45 08
L.GRANT HR Consulting
www.lgrant.com

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0