OECD: Bezrobocie wzrośnie

chartBezrobocie w 30 najbardziej rozwiniętych demokracjach rynkowych świata będzie nadal rosło w 2010 r. i pod koniec przyszłego roku osiągnie prawie 10 proc. – poinformowała Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Pod koniec 2010 r. w 30 państwach należących do OECD liczba bezrobotnych wzrośnie do ponad 57 mln z 37,2 mln na koniec 2008 r. – podała w raporcie OECD, która ma siedzibę w Paryżu. To oznacza, że stopa bezrobocia w całej strefie OECD wyniesie 9,9 proc., i będzie najwyższa od lat 70. XX wieku.

W kwietniu bieżącego roku przeciętna stopa bezrobocia w państwach OECD wyniosła 7,8 proc. – Bezrobocie będzie ciążyło na gospodarkach krajowych jeszcze przez długi czas – podkreślił w oświadczeniu sekretarz generalny OECD Angel Gurria. – Poprzednie spadki koniunktury nauczyły nas, że wzrost etatów następuje długo po powrocie wzrostu gospodarczego.

Ostatni notowany nanjższy poziom bezrobocia w państwach OECD to 5,5%, czyli 36,1 mln bezrobotnych.

Jak zaleca OECD, okczejuąc na polepszenie się sytuacji na rynku pracy, lokalne rządy powinny pomóc osobom i rodzino najbardziej zagrożonym skutkami kryzysu , zapewniając im bezpieczeństwo finansowe. Ważna sprawą jest także bezrobocie wśród młodych ludzi oraz wsparcie szkoleniowe dla zwalnianych osób, aby nie traciły kontaktu z rynkiem pracy.

Źródło: oecd.org

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0