Pracuj.pl wspiera rekruterów

erecruiter-gaGrupa Pracuj wprowadziła na rynek nowe narzędzie do rekrutacji on-line – eRecruiter umożliwiający m.in. budowanie firmowej bazy aplikacji kandydatów czy śledzenie najskuteczniejszych źródeł ich pozyskiwania.

Jest to już drugie narzędzie, obok systemu Mr Ted, do zbierania i zarządzania (tzw. tracking) aplikacjami kandydatów, oferowane przez Grupę Pracuj. Jak twierdzą autorzy systemu, w czasach spowolnienia gospodarczego, kiedy zauważalnie wzrasta ilość aplikacji kandydatów na jedną ofertę pracy, budowanie bazy kandydatów ma ogromne znaczenie. eRecruiter pozwala właśnie na oszczędność czasu i śledzenie całego procesu rekrutacji, od powstania zapotrzebowania na pracownika, aż po jego zatrudnienie. W ostatnim czasie na rynku pojawił się podobny produkt firmy HumanWay – również wspomagający pracę rekruterów.

Celem systemu eRecruiter jest wsparcie rekruterów w codziennej pracy. Znajdują się w nim m.in. takie funkcje jak: wszystkie rekrutacje w jednym miejscu, bazę kandydatów z opcją filtrowania, formularze aplikacyjne z pytaniami, szablony wiadomości e-mail, możliwość publikacji ogłoszeń w różnych mediach, dostęp do bazy CV Pracuj.pl i wiele innych przydatnych narzędzi.

eRecruiter pozwala  na filtrowanie kandydatów i ich ocenę na skali 1-5. Umożliwia też śledzenie na jakim etapie jest kandydat – czy jego CV jest dopiero analizowane, czy też aplikujący uczestniczy już w spotkaniach. Co ważne, eRecruiter to narzędzie niezależne, co znaczy, że nie ma wymogu publikacji ogłoszeń na portalu Pracuj.pl. Umożliwia on tworzenie oferty oraz formularza aplikacyjnego, który następnie można wysyłać  do dowolnych portali. Przy każdym kandydacie, który złoży aplikację, widoczne jest  z jakiego źródła przysłał zgłoszenie.

W ostatnich dniach odbywa się intensywna promocja narzędzia wśród osób bezpośrednio związanych z rekrutacją. Spotkania odbyły się już w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Łodzi, a w planach są jeszcze: Katowice, Sopot i ponownie Warszawa.

Więcej na stronie produktu eRecruiter.

Źródło: Pracuj.pl, eRecruiter.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0