Studia podyplomowe – czy to dobry sposób na podniesienie kwalifikacji?

Współczesny rynek pracy wymaga nieustannego dokształcania się. Rozwój jest niezbędny, aby dążyć do wyznaczonych celów i czerpać satysfakcję ze swojej pracy. Jednym ze sposobów na podniesienie kwalifikacji mogą być studia podyplomowe. Zobacz, kiedy warto zapisać się na takie kursy i czego można się tam nauczyć!

 

Według popularnego powiedzenia, ten, kto się nie rozwija, tak naprawdę zostaje w tyle. To stwierdzenie znakomicie ilustruje współczesny rynek pracy. Swoje biznesowe kwalifikacje można podnieść dzięki różnym kursom i stażom, a także kończąc studia podyplomowe zarządzanie. Dlaczego ten kierunek jest tak popularny i kto może zapisać się na takie studia?

 

Zarządzanie – studia podyplomowe pozwalające zdobyć konkretne umiejętności

 

Kwestią podstawową jest przemyślany wybór odpowiedniego rodzaju studiów podyplomowych. Na WSB-NLU dostępne są kierunki takie jak np.:

• zarządzanie oświatą,
• zamówienia publiczne,
• zarządzanie projektami,
• analiza danych,
• logistyka i łańcuchy dostaw,
• e-commerce
• oraz wiele innych.

 

Decydując się na konkretny kierunek warto barć pod uwagę nie tylko zapotrzebowanie na rynku pracy, ale także własne predyspozycje i zainteresowania.

 

Wygodne studia interaktywne

 

Dostosowując się do potrzeb studentów, Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University uruchomiła studia podyplomowe w wygodnej formule RealTime online. Dzięki temu mogą je ukończyć również osoby, które na co dzień pracują lub np. opiekują się dzieckiem. Taki tryb sprawia, że studenci mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, które byłyby konieczne na pokrycie kosztów dojazdu. Studiować w ten sposób można z każdego miejsca z dostępem do internetu, równie z zagranicy.

 

Kto może zapisać się na studia podyplomowe?

 

Ten rodzaj studiów dostępny jest dla absolwentów posiadających już tytuł licencjata, inżyniera lub magistra. Jest to wiec szansa na pogłębienie wiedzy. Jednak, aby zapisać się na studia podyplomowe z zarządzania, nie musisz być absolwentem dokładnie tego kierunku. W wielu przypadkach możliwe jest rozpoczęcie zupełnie nowej drogi zawodowej. Takie studia mogą więc być krokiem w stronę przebranżowienia.

 

Aby poznać więcej szczegółów dotyczących formalności, których trzeba dopełnić, wejdź na stronę internetową uczelni. W przypadku pytań skontaktuj się z działem rekrutacji, który przeanalizuje Twoją sytuację i sprawdzi, czy możesz rozpocząć studia.

 

Studia podyplomowe – dla kogo?

 

Studia podyplomowe mogą rozwijać już zdobytą wiedzę i umiejętności. Niekiedy ich ukończenie stanowi przepustkę do ubiegania się o bardzo atrakcyjne posady. To dobre rozwiązanie zarówno dla osób o jasno sprecyzowanych celach zawodowych, jak i dla tych, którzy jeszcze nie mają konkretnego pomysłu na swoją karierę.

 

Dlaczego właśnie zarządzanie?

 

Ten kierunek pozwala znaleźć naprawdę atrakcyjne posady. Absolwenci zarządzania pracują zarówno w krajowych organizacjach, jak i zagranicznych, globalnych koncernach. To szansa na błyskotliwą karierę i znalezienie zawodowego spełnienia.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0