BNP Paribas CIB Polska otwiera IT Hub w Warszawie. Do 2025 r. zatrudni w nim 250 pracowników

B-INFINIT – tak nazywa się IT Hub, który BNP Paribas Corporate and Institutional Banking (CIB), otwiera właśnie w Warszawie. Hub będzie wspierał obszar bankowości korporacyjnej i instytucjonalnej CIB na całym świecie. Do 2025 r. znajdzie w nim zatrudnienie ok. 250 specjalistów IT. BNP Paribas CIB planuje także otwarcie drugiego biura B-INFINIT w Krakowie w połowie 2023 r.

 

 

Stworzenie pierwszego IT Hubu w Polsce dowodzi, że BNP Paribas CIB kontynuuje wzmacnianie swojej działalności operacyjnej, zgodnie ze strategią GTS 2025 Grupy BNP Paribas. Cenimy stabilność polskiego rynku i warunki do rozwoju, które oferuje, m.in. z uwagi na wysokie kompetencje specjalistów IT – mówi Dimitri Thomas, COO CIB. B-INFINIT będzie korzystał z wypracowanych w ramach Centrum Usług Wspólnych rozwiązań i procedur w zakresie m.in. finansów, zarządzania ryzykiem, compliance, HR, czy komunikacji. Zapewni to nam operacyjną wydajność i przewagę konkurencyjną, ponieważ tworząc struktury IT Hubu możemy polegać na sprawdzonych i już funkcjonujących rozwiązaniach – dodaje Dimitri Thomas.

 

 

B-INFINIT – zakres działań

 

B-INFINIT będzie wspierał globalne jednostki biznesowe BNP Paribas Corporate and Institutional Banking (CIB) takie jak: Securities Services (obsługa operacji na papierach wartościowych), Global Banking (bankowość korporacyjna) i IT Production (utrzymanie i rozwój infrastruktury IT).

Securities Services przechowuje i administruje aktywami banków, osób zarządzających inwestycjami, firm ubezpieczeniowych, funduszy emerytalnych, państwowych funduszy majątkowych na całym świecie oraz zapewnia płynną obsługę dokonywanych przez nich transakcji. Global Banking skupia się na wsparciu rozwoju biznesowego Klientów korporacyjnych, zapewniając im doradztwo strategiczne oraz dostęp do finansowania i usług w ramach bankowości transakcyjnej. IT Production odpowiada we wszystkich krajach w Europie za infrastrukturę, wsparcie tworzenia aplikacji i bezpieczeństwo operacyjne.

 

 

Rekrutacja już ruszyła!

 

W IT Hubie BNP Paribas CIB do 2025 roku zatrudnionych zostanie 250 specjalistów IT, zachowując zasady równości płci zgodne z polityką HR Grupy BNP Paribas. W pierwszym etapie rekrutacji poszukiwane są osoby posiadające co najmniej kilkuletnie doświadczenie w branży IT.

 

W B-INIFNIT funkcję CIO (Chief Information Officer) objęła Aneta Kolankowska, która posiada ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu zespołami IT w instytucjach finansowych.

 

– Jako Grupa BNP Paribas jesteśmy zaufanym i stabilnym pracodawcą, obecnym na rynku od ponad 200 lat – mówi Aneta Kolankowska, CIO B-INFINIT. Z jednej strony możemy zapewnić naszym pracownikom dostęp do wiedzy i know-how z ponad 65 krajów świata, w których funkcjonujemy, z drugiej – możemy im oferować szerokie możliwości rozwoju kariery w ramach Grupy. Przewagą B-INFINIT jest również fakt, że poza doskonaleniem swoich umiejętności w zakresie IT, będzie tu można zdobyć szeroką wiedzę dotyczącą rynku finansowego. Realizując wartości ważne dla całej Grupy BNP Paribas na całym świecie takie jak zrównoważony rozwój, równość i różnorodność, będziemy jednocześnie korzystać z wiedzy i doświadczeń naszych nowych pracowników, którzy mają być współtwórcami tego przedsięwzięcia dodaje Aneta Kolankowska.

 

Nazwa B-INFINIT nawiązuje do nazwy BNP Paribas (B) oraz podkreśla międzynarodowy charakter Hubu (INternational), obszar finansów, w którym funkcjonuje (FINance), i jego zakres działania (IT).

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0