Meble biurowe, które ułatwią Ci pracę

Biuro to miejsce, w którym spędzamy dużą część swojego życia. Pięć dni w tygodniu po minimum osiem godzin to czas, jaki wiele osób spędza w swoim miejscu pracy. Dlatego ważne jest, aby meble biurowe były jak najbardziej funkcjonalne oraz ergonomiczne.

Funkcjonalne meble – co to znaczy?

Meble pracownicze powinny spełniać kilka kryteriów, dzięki którym korzystanie z nich będzie wygodne, a cała przestrzeń będzie możliwie najlepiej zagospodarowana. Tanie meble biurowe często nie spełniają podstawowych wymagań pracowników, sprawiając im dużo niewygody oraz narażając na liczne urazy wywołane nieprawidłową postawą ciała podczas pracy. Meble gabinetowe powinny być ułożone w taki sposób, aby wszystkie niezbędne do pracy narzędzia znajdowały się w pobliżu pracownika. Dodatkowo powinny być ergonomiczne oraz posiadać możliwość dostosowania ich wysokości oraz pozycji do osobistych preferencji pracownika.

Meble biurowe – na jakie biurko postawić?

Klasyczne biurka to stały element wyposażenia każdego biura. Od wielu lat towarzyszą pracownikom przez godziny ich pracy. Jednak systemy mebli biurowych, zawierające tradycyjne wersje biurek nie są zgodne z obecnymi najnowszymi standardami dotyczącymi ergonomii pracy. Nowoczesne biurka, jakie możemy oglądać w najlepszych firmach są z elektryczną regulacją wysokości blatu. Tego typu meble pracownicze umożliwiają pracę zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej. Pracownik może wybrać, w zależności od preferencji oraz aktualnej kondycji sposób pracy. Może również zmieniać wysokość biurka, a tym samym zapewnić sobie ruch oraz zmiany pozycji podczas wielu godzin wykonywania obowiązków.

Rozwiązanie ruchomego blatu jest również stosowane w sali konferencyjnej. Udowodniono, że osoby, które stoją podczas spotkania są bardziej kreatywne oraz konkretne. Taka postawa pozwala odnieść wrażenie, że spotkanie niedługo dobiegnie końca, co wymusza na uczestnikach aktywność oraz szybkie myślenie. Pomaga również w zachowaniu ruchu podczas spotkania oraz zmniejsza dystans pomiędzy pracownikami.

Meble gabinetowe, które ułatwiają wykonywanie obowiązków

Oprócz biurek, w gabinetach znajduje się wiele mebli, które mają za zadanie umożliwienie lub ułatwienie wykonywania obowiązków przez pracownika. Kolejnymi elementami są krzesła obrotowe, które umożliwiają łatwe przenoszenie uwagi pomiędzy elementami biurka. Dodatkowo takie krzesła są najczęściej obite materiałem oraz wyprofilowane w taki sposób, aby umożliwić zachowanie odpowiedniej postawy ciała. W ten sposób dbamy o swój kręgosłup. Poprzez regulację wysokości krzesła, mamy możliwość idealnego dostosowania go do biurka oraz naszego wzrostu.

Obecnie klasyczne krzesła biurowe są zastępowane różnego rodzaju aktywnymi krzesłami. Są to meble biurowe, które wymagają aktywacji mięśni oraz włożenia pewnego rodzaju wysiłku tak, aby zachować równowagę lub wprawić w ruch krzesło. Mogą to być piłki balansujące, krzesła z rowerkami lub bieżnie. Wszystkie te elementy możemy znaleźć w sklepie internetowym: ajprodukty.pl, który specjalizuje się w wyposażeniu biura domowego oraz korporacji.

Często hałas przeszkadza w wykonywanych obowiązkach. Jest to szczególnie znane osobo, które pracują w dużych pomieszczeniach, w których znajdują się liczne stanowiska. W takim momencie trudno jest się skupić na wykonywanych obowiązkach, a nasza produktywność oraz kreatywność spadają. Pracodawca ma obowiązek zadbać o nasz komfort w czasie pracy oraz zapewnić nam optymalne jej warunki. Dlatego często w takich miejscach stawiane są ścianki działowe. Umożliwiają one oddzielenie od siebie kilku stanowisk pracy oraz zapewniają pewne tłumienie dźwięków. W ten sposób w jednym pomieszczeniu może pracować wiele osób, a nawet prowadzić rozmowy. Dźwięki są tłumione, a do nas dociera tylko pewna dawka szumu.

Atrakcyjne meble pracownicze

Co można zrobić, aby miejsce pracy było przyjaznym środowiskiem, do którego pracownicy przychodzą z chęcią? Warto postawić na jak najlepsze wyposażenie wnętrza. Wykorzystanie mebli o różnej kolorystyce wpływa pozytywnie na odbiór pomieszczenia. Można połączyć ze sobą elementy drewniane z metalowymi. Dodatek zieleni również będzie mile widziany. Zielony pomaga odpocząć oczom. Jeżeli postawimy na rośliny, one dodatkowo będą tłumić dźwięki w otoczenia. W ten sposób dzięki zastosowaniu jednego elementu wyposażenia, zyskamy wiele korzyści, które wpłyną pozytywnie na pracę naszą oraz pracowników. Dlatego warto zainwestować odpowiednią sumę pieniędzy w meble biurowe, które nie tylko będą jak najlepiej spełniać swoje zadanie, ale również podniosą atrakcyjność pomieszczeń biurowych. Dzięki temu pracownicy będą czuli się dużo lepiej w biurze.

Meble biurowe powinny być dostosowane do pracowników lub posiadać taką możliwość. Warto zainwestować w ergonomiczne biurka z regulowaną wysokością blatu oraz w atrakcyjne krzesła, które uaktywnią pracowników. W ten sposób zadbamy nie tylko o jak najlepsze zdrowie i postawę pracowników, ale również o ich dobre samopoczucie oraz kreatywność, która hest dużo wyższa u osób wypoczętych oraz tych, którzy ruszają się podczas pracy.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0