Szczepienia dla firm: znajdź profesjonalnego partnera!

4 maja rozpoczynają się długo wyczekiwane zapisy do programu szczepień w zakładach pracy. W ramach zgłoszenia trzeba podać partnera medycznego akcji. Grupa Scanmed zapewnia doświadczony wysokokwalifikowany personel oraz 20 punktów szczepień w całej Polsce.

 

Od 4 maja zakłady pracy, grupy pracodawców, samorządy zawodowe, stowarzyszenia branżowe, szkoły wyższe mogą zgłaszać chęć udziału w programie za pomocą formularza na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

 

Zgłaszający musi spełnić jeden warunek: zebrać minimum 300 osób chętnych do zaszczepienia.

Kogo obejmuje ten limit?

->pracowników

->współpracowników (osoby zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą),

->studentów, którzy ukończyli 18. rok życia

->członków rodzin wszystkich wymienionych grup.

 

Szczepienia mogą się odbywać na terenie zarówno w zakładzie pracy, jak i w placówce medycznej współpracującego podmiotu leczniczego. Wszystkie osoby powinny być zaszczepione w ciągu 5 dni.

 

Podczas rejestracji należy wskazać, z jakim partnerem medycznym będzie prowadzona akcja. – Jako Grupa Scanmed oferujemy pełen wsparcie w tym zakresie. Nie musimy przygotowywać się do tego zadania, bo mamy w nim już duże doświadczenie. Od początku jesteśmy zaangażowani w Narodowy Program Szczepień, prowadzimy 20 punktów w całej Polsce. W naszych szeregach mamy wysokokwalifikowany personel, stąd możemy zapewnić profesjonalną obsługę punktu zarówno w zakładzie pracy, jak i w naszych placówkach – mówi Marta Bełza, rzeczniczka prasowa Grupy Scanmed.

 

Udział w zorganizowanej akcji szczepień przynosi wiele korzyści. Z punktu widzenia pracodawcy to redukcja skali absencji pracowników, ograniczenie kosztów zastępstwa pracowników, zwiększenie zadowolenia zespołu dzięki dodatkowemu benefitowi, bo w tych kategoriach można traktować ułatwienie dostępu do szczepienia, a tym samym budowanie pozytywnego wizerunku firmy.

 

Również dla pracowników takie rozwiązanie ma wiele atutów. Szczepienie zmniejsza ryzyko ciężkiego przebiegu choroby i konieczności korzystania z długiego zwolnienia lekarskiego, co wiąże się z obniżeniem wynagrodzenia. Pozwala także uniknąć kosztów późniejszej rehabilitacji z racji powikłań, które często dotykają ozdrowieńców. Jednak największym plusem jest zwiększenie bezpieczeństwa bliskich osób, szczególnie jeśli możemy się zaszczepić jednocześnie z rodziną – dodaje Marta Bełza.

 

Wszelkich informacji i wsparcia w organizacji szczepień dla firm udzielają:

Izabela Kornaś e-mail: izabela.kornas@scanmed.pl, tel. 503 031 557

Karolina Kulig e-mail: karolina.kulig@scanmed.pl, tel. 515 230 208

Anna Szczerbińska e-mail: anna.szczerbinska@scanmed.pl, tel. 506 175 208

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0