Grupa Pracuj wprowadza nowe standardy rekrutacji z Microsoft Azure

Grupa Pracuj jest ekspertem w zakresie rekrutacji online i wiodącym dostawcą rozwiązań technologicznych dla działów HR, utrzymującym pozycję lidera innowacji w swojej branży. Spółka podjęła decyzję o przeniesieniu danych pochodzących z procesów marketingowych i HR do chmury Microsoft Azure oraz wykorzystaniu możliwości technologii AI i machine learning. Wszystko po to, by ulepszyć swoje produkty i zoptymalizować bezpieczeństwo danych.

Od czasu uruchomienia pierwszego portalu rekrutacyjnego przez Grupę Pracuj w 2000 r. rynek pracy w Europie Środkowej i Wschodniej znacznie się rozwinął. Zmienił się także sposób poszukiwania pracy, co wpłynęło na całkowicie inne podejście do kandydatów i procesów rekrutacyjnych. Ponadto, nowe europejskie przepisy dotyczące prywatności wprowadzone w rozporządzeniu o ochronie danych osobowych (RODO), podniosły wymagania dotyczące sposobu pozyskiwania, przechowywania i wykorzystywania danych osobowych.

Sprostać wyzwaniom

Mając na uwadze zmianę oczekiwań rynku, Grupa Pracuj podjęła współpracę z partnerami Microsoft – TIDK i Beyond.pl, w celu migracji kluczowych usług do pakietu produktów Microsoft Azure, w tym Databricks, Data Lake, SQL Data Warehouse i Azure Kubernetes Service.

“Pomogliśmy Grupie Pracuj w zmianie sposobu myślenia o projektowaniu hurtowni danych i analizie danych” – mówi Łukasz Grala, CEO w TIDK. – “Dzięki Azure byliśmy w stanie zaprojektować i wprowadzić nową, skalowalną i wysoce efektywną ścieżkę przetwarzania ogromnych zasobów danych. Dostarczone rozwiązanie jest doskonałym przykładem nowoczesnego podejścia do hurtowni danych” – podkreśla.

Beyond.pl wspierał Grupę Pracuj w stworzeniu całościowej wizji przepływu danych w oparciu o Azure. – “Współpracując z zespołem DevOps naszego klienta, stworzyliśmy programistom i analitykom danych możliwość samodzielnej obsługi Azure Kubernetes Services i innych narzędzi platformy Azure” – dodaje Łukasz Kałużny, Cloud Technology Leader w Beyond.pl.

Pierwsi na rynku z bezpiecznymi i innowacyjnymi produktami

“Dzięki narzędziom Azure możemy znacznie prościej i szybciej testować nowe usługi i realizować nasze pomysły” – mówi Marek Kowalski, Product Development Manager w Grupie Pracuj. – “Teraz nasi programiści nie tracą czasu na instalacje, aktualizacje i utrzymanie. Z większości funkcji możemy korzystać bez konieczności wcześniejszej konfiguracji” – dodaje. – “Dzięki Azure skróciliśmy czas przeznaczany na utrzymanie naszych środowisk o prawie 30 procent. W przypadku niektórych produktów przyspieszyliśmy proces przejścia do produkcji nawet siedmiokrotnie.”

W ciągu miesiąca firma generuje ponad 75 milionów rekomendacji stanowisk pracy, dostosowanych do potrzeb klienta.

“Dzięki Azure skróciliśmy czas potrzebny na obliczenie milionów rekomendacji dziennie średnio o 80 procent “- zauważa Kowalski. – “Nasi użytkownicy wymagają od nas coraz więcej. Oczekują, że zaproponujemy im stanowiska idealnie dopasowane do wskazanych przez nich kompetencji. Azure pozwala robić to szybko, bez straty na jakości usługi, czego nie zapewniała poprzednia platforma” – dodaje.

W trosce o bezpieczeństwo

Możliwości chmury Azure pozwoliły Grupie Pracuj zwiększyć bezpieczeństwo usług, co jest szczególnie ważne dla firmy przetwarzającej duże ilości wrażliwych danych osobowych. – “Wcześniej zapewnienie wymaganego poziomu ochrony danych było prawie niemożliwe” – wyjaśnia Kowalski. – “Dzięki Azure Data Lake możemy bezpiecznie zarządzać danymi, co jest dla nas niezwykle cenne.”

Narzędzia chmury Microsoft umożliwiły Grupie Pracuj udoskonalenie produktów i usług, które stały się sprawniejsze, dostępniejsze i bezpieczniejsze, przy znacznie niższych kosztach.

“Poprzednia platforma zdecydowanie nie spełniała naszych oczekiwań, zwłaszcza w zakresie elastyczności działania. Do stworzenia nowego projektu potrzebowaliśmy dni, czasem nawet tygodni, a cały proces był dość kosztowny. Z Azure możemy wykonać tę samą pracę w ciągu kilku godzin, a także elastycznie zarządzać naszymi środowiskami. Płacimy więc tylko za zasoby, których potrzebujemy” – dodaje Kowalski.

Wdrożenie technologii chmurowej Microsoft przez wiodącego dostawcę rozwiązań wspomagających firmy w rekrutacji, utrzymaniu i rozwoju pracowników to z pewnością ważny krok dla całej branży HR.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0