HR starter pack – lipiec #2

Jak co tydzień, punktualnie o 11 zapraszamy do szybkiego przeglądu najciekawszych nowinek z zeszłego tygodnia! Dzisiejsza pigułka zawiera związki pracy z poczuciem własnej wartości pracownika i komunikacji wewnętrznej z wynikami. Substancją czynną jest nowe pokolenie pracowników i sporo ciekawych wydarzeń. Udanego tygodnia!

Po co pracownikowi poczucie własnej wartości?

W wielu firmach zatrudnia się ludzi, którzy nie czują się wyjątkowo ani ze swoją pracą, ani też ze sobą, gdyż jako tacy nie stanowią żadnego problemu w procesie odgórnego zarządzania. Jednak wiele pokazuje, że pracownik, który czuje się dobrze sam ze sobą, jest traktowany jako partner, nie podwładny, jest dużo bardziej efektywny. Poczucie własnej wartości sprzyja twórczej pracy, więc na takich pracownikach firma może zyskać najwięcej. Kilka zasad, które umożliwiają taką relację tutaj.

Komunikacja wewnętrzna a wyniki firmy – raport

Według badań, 71% pracowników w Polsce uważa, że bez otwartej komunikacji z pracownikami firma nie odniesie sukcesu biznesowego. Większość z zatrudnionych uważa także, że za komunikację z pracownikami odpowiadają kierownicy działów i menedżerowie. I wiele się nie mylą, bo z kolei eksperci również zgodnie twierdzą, że komunikacja wewnętrzna jako funkcja zarządzania organizacją w dużej mierze zależy od kadry kierowniczej. Jeśli dalej zastanawiacie się, dlaczego gra z pracownikiem w otwarte karty się opłaca, to więcej informacji znajdziecie w tym miejscu.

TOP 7 cech, które należy posiadać, żeby pracować w IT

Uspokajamy: nie, nie trzeba mieć doktoratu z matematyki, a ulubioną lekturą do poduszki nie musi być podręcznik do algebry. Niestety to przekonanie pokutuje w społeczeństwie i przyczynia się do utrwalania stereotypu informatyka jako człowieka w kraciastej koszuli, którego słownik zamyka się w 0 i 1. Tymczasem w rzeczywistości jest zupełnie inaczej! Tak naprawdę to nie doktorat, lecz chęć szczera zrobi z ciebie programistę. A co jeszcze, oprócz chęci, się przydaje? O tym tutaj.

Więcej ciekawostek:

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0