Najważniejsze zmiany w ustawie o pracy tymczasowej po 1 czerwca 2017

Jak nowe przepisy dotyczące pracy tymczasowej wpłyną na pracę HRowców? Jak uniknąć kary nawet do 30 tys. zł za nieprzestrzeganie nowych przepisów? Które obowiązki można wyoutsourcować aby zespół HR miał więcej czasu na kluczowe dla firmy działania jak rekrutacja czy employer branding? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci już w najbliższy czwartek 6 lipca 2017r. podczas bezpłatnego webinaru organizowanego przez firmę Jobel.pro. Gościem specjalnym będzie Leszek Zieliński, ekspert Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, prezes JobmanGroup.

Z dniem 1 czerwca 2017 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o pracy tymczasowej. Nowe przepisy mają na celu podniesienie standardów pracy tymczasowej, polepszenie warunków zatrudnienia pracowników tymczasowych oraz poziomu bezpieczeństwa prawnego pracodawców. Nakładają jednak na pracodawców użytkowników (czyli przedsiębiorstwa korzystające z usług agencji pracy tymczasowej) nowe obowiązki jak na przykład obowiązek ewidencji pracowników tymczasowych. Niedostosowanie się do regulacji może spowodować nałożenie wysokich kar – nawet do 30 tys. złotych.

Podczas webinaru, w sposób kompleksowy poinformujemy o nowych obowiązkach nałożonych na pracodawców zatrudniających i planujących zatrudniać pracowników tymczasowych po 1 czerwca 2017. W trakcie godzinnego spotkania online omówione zostaną najważniejsze zagadnienia związane m.in. z limitem i sposobem ewidencji okresu pracy dla jednego pracodawcy, nowym zakresem prac zakazanych czy sytuacji zatrudnionych tymczasowo kobiet w ciąży.

Podczas webinarium eksperci odpowiedzą m.in. na następujące pytania:

  • Jakie wyzwania stawia przed pracodawcami nowelizacja przepisów?
  • Jak wyeliminować niespójności w podejściu w zakresie dokumentacji pracowniczej?
  • Jak nowe przepisy powinny zmienić organizację Twojej pracy?
  • Na jakie kary możesz narazić siebie i swoją firmę w związku z nowymi przepisami?
  • Czego powinieneś wymagać od agencji pracy tymczasowej, które dostarczają Ci pracowników?

Gościem specjalnym webinarium będzie Leszek Zieliński, założyciel i prezes agencji pracy tymczasowej Jobman Group. Wybitny menedżer – firma Jobman Group to laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień m.in. Gazeli Biznesu, Certyfikatu Solidna Firma czy Złotego Certyfikatu Rzetelności. Ekspert Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, wiceprezes SAZ w latach 2013-2016, zaangażowany w prace dotyczące zmiany ustawy o pracownikach tymczasowych przy MPRIPS.

GDZIE?
Webinar będzie prowadzony na żywo przez Internet więc możesz podłączyć się do strony z dowolnego miejsca; z pracy, z domu czy wakacyjnego domku na wsi.

KIEDY?
Czwartek, 06 lipca 2017, godz. 11.00-12.00

CENA?
Uczestnictwo w webinarze jest bezpłatne. Ze względów logistycznych obowiązuje rejestracja.

ZAPISZ SIĘ TUTAJ!

 

O Jobel.pro

Jobel.pro to platforma skierowana do pracodawców umożliwiająca ewidencję okresu pracy pracowników tymczasowych. Jobel.pro to baza danych pracowników tymczasowych, dostępna przez Internet, 24 godziny na dobę dla wszystkich agencji zatrudnienia współpracujących z pracodawcą. Baza budowana jest na bieżąco przez współpracujące agencje bez udziału pracodawcy, ale to pracodawca użytkownik pozostaje jej właścicielem. Dodatkowo, każda zarejestrowana w systemie umowa jest sprawdzana pod kątem zgodności z obowiązującym prawem.

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0